heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Czwartek 25 kwietnia 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Piątek, 24 lutego 2017, 00:22

Portale (nie)społecznościowe: zazdrość o znajomych internetowych pogarsza samopoczucie użytkowników

W badaniu obejmującym 16 750 osób na całym świecie Kaspersky Lab ujawnił frustrację, jaką przeżywa wiele osób korzystających z portali społecznościowych. Użytkownicy odwiedzają portale społecznościowe dla pewnych korzyści i żeby poczuć się dobrze.

Większość (65%) korzysta z nich, aby pozostać w kontakcie z przyjaciółmi i znajomymi oraz przeczytać zabawne wpisy (60%). Ludzie poświęcają też wiele czasu na stworzenie swojego profilu cyfrowego i wypełnienie go wszelkiego rodzaju pozytywnymi wspomnieniami, publikując rzeczy, które ich śmieszą (61%), i pokazując swoim sieciom znajomych, jak świetnie bawią się podczas świąt i wakacji (43%).

72% osób — co zrozumiałe — irytuje się z powodu reklam, które stały się bardzo nachalne i zakłócają ich komunikację online. Jednak przyczyny frustracji sięgają głębiej. Ludzie pragną, aby ich kontakty na portalach społecznościowych były źródłem dobrego samopoczucia, jednak gdy widzą posty swoich znajomych dotyczące wakacji, hobby czy imprez, często mają gorzkie wrażenie, że inni ludzie bardziej korzystają z życia niż oni sami. Na przykład 59% osób było nieszczęśliwych, gdy zobaczyło posty znajomych z imprezy, na którą nie zostali zaproszeni, natomiast 45% przyznało, że radosne zdjęcia ich znajomych z wakacji miały na nich negatywny wpływ. Ponadto 37% przyznało, że patrzenie na własne radosne posty z przeszłości może wywołać w nich poczucie, że ich przeszłość była lepsza niż obecne życie.

Wcześniejsze badanie również ukazało frustrację użytkowników wywoływaną przez portale społecznościowe, ponieważ 78% z nich przyznało, że rozważało całkowite porzucenie portali społecznościowych. Jedynym powodem, który powstrzymuje te osoby, jest obawa o utratę swoich wspomnień cyfrowych, takich jak zdjęcia, oraz kontaktów z przyjaciółmi. Chociaż kwestia utrzymania kontaktu ze znajomymi może stanowić trudny problem do obejścia, Kaspersky Lab pracuje nad rozwiązaniem, które pomoże ludziom zachować swoje cyfrowe wspomnienia.

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

24.02.2017 r.

Niemal 80% użytkowników portali społecznościowych rozważa zrezygnowanie z nich , 0:21

Ataki DDoS jako zasłona dymna dla innych szkodliwych działań, 0:20


Nowsze

24.02.2017 r.

Kaspersky Lab ujawnia złe nawyki użytkowników dotyczące haseł, 0:23

Jedna osoba na dziesięć nagina prawdę na portalach społecznościowych, aby poczuć się lepiej, 0:24


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 2.20 | SQL: 13 | Uptime: 105 days, 23:20 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl