Niemal 80% użytkowników portali społecznościowych rozważa zrezygnowanie z nich
Chęć utrzymania kontaktu ze znajomymi i obawa utraty informacji to poważne argumenty, jednak Kaspersky Lab pracuje nad rozwiązaniem, które pomoże ludziom zachować swoje cyfrowe wspomnienia. Powstająca aplikacja o nazwie FFForget pozwoli stworzyć kopię zapasową wszystkich wspomnień z użytkowanych portali społecznościowych i przechowywać ją w bezpiecznym, zaszyfrowanym magazynie. Aplikacja umożliwi opuszczenie dowolnego portalu społecznościowego, bez utraty jakichkolwiek udostępnionych tam informacji.Wcześniejsze badanie ujawniło silną tendencję wśród ludzi do wykorzystywania urządzeń cyfrowych jako swego rodzaju „zewnętrznej pamięci”. Wykazano również, że użytkownicy nie mogą oprzeć się potrzebie sprawdzania na swoim telefonie, czy coś nowego pojawiło się na czacie lub czy ktoś uaktualnił swój status na portalu. Jednak z najnowszej ankiety wynika, że użytkownicy są w rzeczywistości samokrytyczni i świadomi swojego uzależnienia - 39% respondentów przyznało, że marnuje swój czas na portalach społecznościowych. Prawie 78% stwierdziło nawet, że rozważało już całkowite zrezygnowanie z portali społecznościowych.
Mimo chęci porzucenia portali społecznościowych użytkownicy czują się zmuszeni pozostać na nich. Ogromna większość (62%) uważa, że straciłaby kontakt ze swoimi znajomymi, gdyby przestała korzystać z portali społecznościowych. 21 procent respondentów w mniejszym stopniu niepokoiło się możliwością utraty znajomych, za to obawiało się, że po opuszczeniu portalu społecznościowego nie będzie można odzyskać swoich cyfrowych wspomnień, takich jak zdjęcia i filmy.
Premiera aplikacji FFForget została zaplanowana na 2017 rok. Zainteresowani użytkownicy mogą zarejestrować się na stronie ffforget.kaspersky.com, aby przekazać informacje zwrotne i mieć wpływ na funkcjonalność aplikacji. Osoby, które dokonają rejestracji, będą również na bieżąco otrzymywać wszelkie informacje na temat aplikacji oraz wczesny dostęp do publicznej wersji beta, gdy będzie dostępna.
Wersja do druku
Podobne tematy
Incydenty naruszenia bezpieczeństwa bankowości online mogą kosztować banki niemal 2 mln dolarów
, 19.09.2017 r.
Botnet Ztorg: niemal milion urządzeń mobilnych zainfekowanych w ciągu roku
, 02.06.2017 r.
Jeden atak oprogramowania ransomware może kosztować firmę niemal 100 tys. dolarów
, 21.09.2016 r.
Wyniki badania: mężczyźni niemal nie mogą wytrzymać bez swoich telefonów
, 05.09.2016 r.Starsze
Ataki DDoS jako zasłona dymna dla innych szkodliwych działań, 0:20
Mobilny trojan bankowy Faketoken szyfruje dane i atakuje ponad 2 000 aplikacji, 0:19
Nowsze
Portale (nie)społecznościowe: zazdrość o znajomych internetowych pogarsza samopoczucie użytkowników, 0:22
Kaspersky Lab ujawnia złe nawyki użytkowników dotyczące haseł, 0:23
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?