heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Wtorek 2 marca 2021 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Poniedziałek, 23 stycznia 2012, 17:45

MegaUpload: Kolejne aresztowania

Dwie osoby zostały aresztowane w Niemczech i Holandii w ramach akcji wymierzonej przeciwko serwisowi MegaUpload. Tymczasem po drugiej stronie kuli ziemskiej adwokat założyciela serwisu dowodzi, że jego klient jest niewinny.

Zeszłotygodniowe zamknięcie serwisu MegaUpload oraz aresztowanie w Nowej Zelandii jego twórcy i dwóch współpracowników nie kończą działań policji. Dwie kolejne osoby zostały zatrzymane w Europie - Sven Echternach z Niemiec oraz Andrus Nomm z Estonii. Poinformowała o tym dzisiaj przed sądem w Auckland prokurator Anne Toohey.

Agencja Reuters podaje, że zostali oni zatrzymani na wniosek władz Stanów Zjednoczonych, które wydały listy gończe za nimi oraz za Słowakiem Juliusem Bencko. Ten ostatni wciąż jest poszukiwany. Waszyngton domaga się ekstradycji wszystkich trzech osób, a także tych, które zatrzymane zostały w Nowej Zelandii. Problemem będzie postępowanie względem Echternacha - niemieckie prawo zabrania bowiem ekstradycji obywateli Niemiec. Nomm przebywa tymczasem w areszcie w Holandii.

Podczas dzisiejszego przesłuchania przed sądem adwokat Kim Dotcoma tłumaczył, że jego klient nie jest winny łamaniu praw autorskich ani też pomaganiu w czynieniu tego. Dowodził, że powinien on móc wyjść za kaucją (czego sąd mu w piątek odmówił) i być objęty elektronicznym nadzorem. Z kolei Toohey jest zdania, że istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że Dotcom będzie próbował opuścić kraj i dlatego też do czasu rozpatrzenia sprawy ekstradycyjnej powinien pozostać w areszcie.

Michał Chudziński


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

20.01.2012 r.

Sony Ericsson na minusie, 11:10

Megaupload zamknięty za piractwo, 11:08


Nowsze

23.01.2012 r.

Research In Motion: Nowy dyrektor generalny, 17:47

FileSonic jak Megaupload, 17:48


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2021 | Prywatność | Load: 1.04 | SQL: 18 | Uptime: 188 days, 9:22 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl