heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Piątek 21 stycznia 2022 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Poniedziałek, 2 kwietnia 2012, 12:04

Chiny cenzurują kolejne strony

Pod koniec tygodnia zamknięto 16 witryn, a także zatrzymano sześć osób, które miały w sieci "szerzyć niebezpieczne plotki" - poinformowała agencja Xinhua. Niezależni obserwatorzy nie mają jednak wątpliwości, że jest to kolejny akt cenzury w Państwie Środka.

Po upadku jednego z politycznych liderów partii rządzącej w Chinach, do Pekinu miały wkroczyć pojazdy wojskowe. Internauci, którzy opisali całość w sieci, nie mogli jednak liczyć na przychylność rządu.

Chińskie agencje informacyjne ujawniły, że zamknięto 16 witryn, a także zatrzymano sześć osób, które miały szerzyć w sieci niebezpieczne plotki. Pojazdy wojskowe wjeżdżają do Pekinu i coś złego się tu dzieje - miała brzmieć jedna z przykładowych wiadomości.

Ucierpieć miały również znane witryny mikroblogowe. Zdaniem rzeczników prasowych najpopularniejszych usług tego typu w Chinach miały one zostać "skrytykowane i odpowiednio ukarane". Warto przypomnieć, że po tym jak na początku roku użytkownicy zaczęli w serwisach społecznościowych publikować wiadomości nieprzychylne politykom, koncerny takie, jak Sina czy Tencnet, które są właścicielami największych usług mikroblogowych, oskarżone zostały o korupcję.

W ostatnich tygodniach przeprowadzano również proces weryfikacji danych użytkowników serwisów mikroblogowych w Chinach. W efekcie na stronach tego typu będą mogły publikować wiadomości wyłącznie osoby, które posługują się prawdziwymi danymi. Obecnie w Państwie Środka z witryn mikroblogowych korzysta ponad 250 milionów użytkowników.

Adrian Nowak


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

02.04.2012 r.

Foxconn zapowiada kolejne podwyżki, 12:03

Z Global Payments wykradziono ponad 1,5 mln kart kredytowych, 12:02


Nowsze

02.04.2012 r.

Snapdragon trafi na ultrabooki, 12:05

Intel zapowiada superchip, 12:05


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2022 | Prywatność | Load: 2.16 | SQL: 13 | Uptime: 58 days, 14:25 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl