heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Sobota 29 stycznia 2022 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Poniedziałek, 23 kwietnia 2012, 18:09

Nie dojdzie do procesu Megaupload?

Sędzia federalny Liam O’Grady, który nadzoruje sprawę przeciwko Megaupload, poinformował, że może nigdy nie trafić ona przed amerykański sąd.

Zwrócił on uwagę, że FBI nie ma prawa przedstawić Megaupload dokumentów dotyczących zarzutów kryminalnych, gdyż firma nie znajduje się pod jurysdykcją USA. W takiej sytuacji możliwe jest ściganie serwisu tylko z oskarżenia prywatnego. Co więcej, amerykański sędzia ma wątpliwości co do działań nowozelandzkich organów ścigania. Przypomnijmy, że sędzia Judith Porter orzekła, iż zajęcie majątku Dotcoma było bezprawne, gdyż dokonano go na podstawie wadliwego nakazu.

Sędzia O’Grady dowiedział się, że FBI nie dostarczyło Megaupload odpowiednich dokumentów przy okazji zapoznawania się ze sprawą danych użytkowników i rozstrzygania kwestii kto powinien ponosić koszty utrzymania serwerów. Sędzia stwierdził, że w takiej sytuacji rozstrzyganie losu danych jest przedwczesne i zażądał od FBI szczegółowych wyjaśnień co do przyczyn niedostarczenia dokumentów oskarżonym.

Mariusz Błoński


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

20.04.2012 r.

AMD pod kreską, 16:10

Pozew zbiorowy przeciwko gigantom, 16:08


Nowsze

23.04.2012 r.

HTC z własnymi procesorami, 18:10

24.04.2012 r.

Procesory Intel Core trzeciej generacji, 15:21


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2022 | Prywatność | Load: 1.04 | SQL: 18 | Uptime: 66 days, 14:04 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl