heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Niedziela 23 czerwca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Czwartek, 28 stycznia 2010, 14:48

Microsoft walczy z litewskim trackerem

43 mln USD żąda Microsoft od byłego właściciela serwisu LinkoManija. Wcześniej podejmowano działania przeciwko jego użytkownikom. Właściciel serwisu twierdzi, że pozywane są niewłaściwe osoby, a Microsoft nie zgłaszał wcześniej zastrzeżeń do żadnych plików.

W zeszłym roku litewska organizacja antypiracka LANVA wzięła na celownik serwis LinkoManija - największy tracker BitTorrenta na Litwie. LANVA przekazała policji ponad 100 adresów IP użytkowników serwisu LinkoManija, twierdząc, że wymieniali się oni plikami instalacyjnymi Windows 7 Ultimate.

LANVA jako dowód zaprezentowała zrzut pokazujący listę peerów w programie uTorrent. Właściciel strony podkreślał, że taki zrzut nie stanowi dowodu. Zaczął też żądać wyjaśnień w sprawie pozyskania zrzutu.

LANVA jednak nie odpuszcza. Jak podaje TorrentFreak, teraz organizacja wspólnie z Microsoftem pozwała operatora strony LinkoManija, zarzucając mu pomaganie w naruszeniach praw autorskich do programów Microsoft Office 2003 i 2007. Firma z Redmond zażądała odszkodowania w wysokości 43 mln USD, mimo że prawo litewskie dopuszcza w takich sytuacjach maksymalne odszkodowanie w wysokości ok. 53 tys. USD.

Z serwisem TorrentFreak skontaktował się pozwany Kestas Ermanas. Już zamrożono konta bankowe jego i jego firmy. Zdaniem Ermanasa pozwano niewłaściwe osoby. Jego firma porzuciła administrowanie serwisem LinkoManija w grudniu ub.r. Poza tym Ermanas twierdzi, że Microsoft nigdy nie wysłał do niego prośby o usunięcie plików naruszających prawa autorskie.

Marcin Maj


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

28.01.2010 r.

IBM: Grafenowy tranzystor niemal jak CMOS, 14:34

Apple podało specyfikację iPada, 14:33


Nowsze

29.01.2010 r.

Microsoft: Dobre wyniki finansowe dzięki Windows 7, 13:05

iPad sprawił kłopoty, 13:06


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 2.59 | SQL: 13 | Uptime: 110 days, 18:40 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl