heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Sobota 13 kwietnia 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Wtorek, 18 marca 2008, 14:32

eBay uruchamia serwis Auto

Serwis aukcyjny eBay.pl chce wykorzystać spadającą wartość dolara i zainteresowanie Polaków zakupami na zagranicznych aukcjach samochodów i motocykli. Jak wcześniej Allegro, uruchomił osobny serwis z ofertami motoryzacyjnymi z innych zagranicznych serwisów eBay Auto - podaje Gazeta Prawna.

Serwis motoryzacyjny to próba zwiększenia pozycji na rosnącym polskim rynku. eBay.pl, choć działa prawie trzy lata, wciąż nie może dogonić Allegro.pl, lidera polskiego rynku aukcji internetowych z rocznym obrotem 3,5 mld zł. Po wprowadzeniu w lutym opłat za transakcje liczba aukcji wpolskim serwisie eBay.pl spadła drastycznie – o około 90 proc. Obecnie w serwisie jest 79 tys. aukcji, co zepchnęło eBay z drugiej pozycji na czwartą, przed takimi platformami jak Subasta i Świstak.

Alina Prawdzik podkreśla, że spadek liczby polskich aukcji to żaden problem.
Zakładaliśmy to. Razem z ofertą eBay z innych krajów mamy 22 mln aukcji. Właśnie o takie poszerzenie oferty i ułatwienie dostępu do niej nam chodziło – dodaje.

Według informacji i szacunków Gazety Prawnej import to 80 proc. wszystkich obrotów serwisu (import samochodów 30–50 proc.). Szefowa eBay.pl nie chce mówić o szczegółach, przyznając, że towary kupowane za granicą stanowią większość transakcji.

GP

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

18.03.2008 r.

Wiatrowe centra komputerowe, 14:04

DSM-IV, czyli choroba komputerowa, 12:25


Nowsze

18.03.2008 r.

ORAVA proponuje 47-calowy telewizor LCD, 15:07

Wiosenna kolekcja myszek Kensington, 15:13


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 3.45 | SQL: 18 | Uptime: 83 days, 17:37 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl