heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Sobota 1 października 2022 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Czwartek, 16 lutego 2006, 11:32

Gadu-Gadu ma nowe VoIP

Komunikator Gadu-Gadu uruchomił nową usługę telefonii internetowej (VoIP). Zastępuje ona dotychczasową usługę Telefon Gadu-Gadu, która była krytykowana za słabą jakość połączeń, co mogło zniechęcać do korzystania z niej. Zmiana jest dla komunikatora na tyle strategiczna, że postanowiono podkreślić to wprowadzeniem kompletnie nowej marki "NAGŁOS".

Jak pokreśla Gadu-Gadu, usługa NAGŁOS bazuje na nowej, lepszej platformie VoIP. Poza udoskonaleniem jakości połączeń, usługa oferuje użytkownikowi historię połączeń, płatności oraz inne, nowe funkcjonalności.

Dotychczasowi użytkownicy usługi Telefon Gadu-Gadu nie tracą stanu swoich kont - przechodzi on automatycznie do nowej usługi.

NAGŁOS pozwala na rozmowy z telefonami stacjonarnymi i komórkowymi na całym świecie. Wystarczy komunikator Gadu-Gadu, połączenie z internetem i mikrofon. Użytkownik nie musi podpisywać żadnych umów, ani płacić abonamentu czy opłat instalacyjnych.

Wprowadzono usługę WebSerwis, która pozwala sprawdzać historię wykonywanych połączeń, a także dokonanych płatności. W przypadku firmy można pobrać i wydrukować fakturę VAT. Konto można doładować korzystając z jednego z 19 sposobów płatności.

"NAGŁOS to kolejny krok w kierunku polepszania jakości usług Gadu-Gadu" - mówi Krzysztof Szalwa, prezes zarządu Gadu-Gadu Sp. z o.o. "Stworzenie własnego działu VoiP i świadczenie usług w oparciu o własną platformę technologiczną zapewni rozwój oferty telekomunikacyjnej w sieci Gadu-Gadu. Zdecydowaliśmy się na własne rozwiązanie, aby mieć swobodę w kształtowaniu modelu biznesowego dotyczącego usług telekomunikacyjnych, co nie było możliwe przy dotychczasowej współpracy z zewnętrznym operatorem."

Usługa NAGŁOS dostępna jest z poziomu nowej wersji komunikatora Gadu-Gadu oznaczonej 7.1 [build 03.

Rebranding usług komunikacyjnych Gadu-Gadu nie jest precedensem na tym rynku - raczej oznaką ewolucji i doskonalenia. W październiku 2005 Wirtualna Polska zaprezentowała nową wersję swojego komunikatora, który otrzymał nazwę SPIK.

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

16.02.2006 r.

Najdłuższy laser na świecie, 11:31

Notebook Fujitsu z Core Duo, 11:30


Nowsze

16.02.2006 r.

Sesja rady miejskiej na żywo w Internecie, 11:33

17.02.2006 r.

Studencki Festiwal Informatyczny pod koniec lutego, 1:42


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2022 | Prywatność | Load: 0.54 | SQL: 18 | Uptime: 331 days, 15:44 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl