Data: Czwartek, 16 lutego 2006, 11:32

Gadu-Gadu ma nowe VoIP


Komunikator Gadu-Gadu uruchomił nową usługę telefonii internetowej (VoIP). Zastępuje ona dotychczasową usługę Telefon Gadu-Gadu, która była krytykowana za słabą jakość połączeń, co mogło zniechęcać do korzystania z niej. Zmiana jest dla komunikatora na tyle strategiczna, że postanowiono podkreślić to wprowadzeniem kompletnie nowej marki "NAGŁOS".

Jak pokreśla Gadu-Gadu, usługa NAGŁOS bazuje na nowej, lepszej platformie VoIP. Poza udoskonaleniem jakości połączeń, usługa oferuje użytkownikowi historię połączeń, płatności oraz inne, nowe funkcjonalności.

Dotychczasowi użytkownicy usługi Telefon Gadu-Gadu nie tracą stanu swoich kont - przechodzi on automatycznie do nowej usługi.

NAGŁOS pozwala na rozmowy z telefonami stacjonarnymi i komórkowymi na całym świecie. Wystarczy komunikator Gadu-Gadu, połączenie z internetem i mikrofon. Użytkownik nie musi podpisywać żadnych umów, ani płacić abonamentu czy opłat instalacyjnych.

Wprowadzono usługę WebSerwis, która pozwala sprawdzać historię wykonywanych połączeń, a także dokonanych płatności. W przypadku firmy można pobrać i wydrukować fakturę VAT. Konto można doładować korzystając z jednego z 19 sposobów płatności.

"NAGŁOS to kolejny krok w kierunku polepszania jakości usług Gadu-Gadu" - mówi Krzysztof Szalwa, prezes zarządu Gadu-Gadu Sp. z o.o. "Stworzenie własnego działu VoiP i świadczenie usług w oparciu o własną platformę technologiczną zapewni rozwój oferty telekomunikacyjnej w sieci Gadu-Gadu. Zdecydowaliśmy się na własne rozwiązanie, aby mieć swobodę w kształtowaniu modelu biznesowego dotyczącego usług telekomunikacyjnych, co nie było możliwe przy dotychczasowej współpracy z zewnętrznym operatorem."

Usługa NAGŁOS dostępna jest z poziomu nowej wersji komunikatora Gadu-Gadu oznaczonej 7.1 [build 03.

Rebranding usług komunikacyjnych Gadu-Gadu nie jest precedensem na tym rynku - raczej oznaką ewolucji i doskonalenia. W październiku 2005 Wirtualna Polska zaprezentowała nową wersję swojego komunikatora, który otrzymał nazwę SPIK.
| Drukuj | Zamknij |