heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Poniedziałek 20 maja 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Czwartek, 30 sierpnia 2012, 12:51

Czytniki książek coraz bardziej popularne

Blisko 60 procent Polaków nie przeczytało w ciągu roku żadnej książki. Czy e-booki odmienią niekorzystną tendencję? Jak na razie sklepy internetowe odnotowują rosnącą sprzedaż czytników książek. To optymistyczny prognostyk.

Na ulicach, dworcach a także w środkach komunikacji miejskiej coraz częściej spotyka się osoby z charakterystycznymi urządzeniami do złudzenia przypominającymi tablety. Nie są to jednak wielbiciele Angry Birds i innych sieciowych rozrywek, lecz miłośnicy literatury. Elektroniczne czytniki książek szybko zdobywają nowych zwolenników.

Czym tłumaczyć rynkowy sukces elektronicznych czytników książek? Jednym z głównych czynników jest cena - książki elektroniczne są tańsze od papierowych. Ale to tylko jeden z argumentów przemawiających na korzyść nowej technologii. Nabywca e-booka zyskuje sporo miejsca zarówno w domowej biblioteczce, jak i w torbie podróżnej. Miłośnik książek nie musi szukać w pokoju miejsca na dodatkowe regały, a wybierając się w podróż bądź na wakacyjny wypoczynek zamiast jednej książki może zabrać kilkaset tytułów. Elektroniczne czytniki wygrywają też rywalizację z komputerami. To przede wszystkim zasługa technologii E-Ink, która sprawia, że obraz na wyświetlaczu zawsze wygląda tak samo, niezależnie od kąta obserwacji i naświetlenia. Ponadto urządzenie cechuje bardzo niski pobór energii. W pełni naładowana bateria wystarcza na przeczytanie około pięciu tysięcy stron tekstu. Czytelnik nie męczy też wzroku, tak jak w przypadku wyświetlaczy ciekłokrystalicznych.

Prestigio PER3072B

Prestigio PER3072BTrudno się zatem dziwić, że czytniki książek coraz szybciej znikają z półek. Klienci Agito.pl najchętniej sięgają po produkty Prestigio, a jednym z najpopularniejszych modeli jest PER3072B. Urządzenie posiada siedmiocalowy ekran o rozdzielczości 800x600 pikseli. Nawigacja kontrolowana jest przez wygodnie umieszczone przyciski. Z kolei Prestigio PER3526B to propozycja dla nieco bardziej wymagających czytelników. Największym walorem urządzenia jest sześciocalowy wyświetlacz wykonany w technologii E-Ink typu Perl. Takie rozwiązanie cechuje znakomity kontrast, co sprawia, że czytanie książek elektronicznych staje się prawdziwą przyjemnością. Oba produkty Prestigio obsługują najbardziej popularne formaty audio, dzięki czemu ich użytkownik może także posłuchać ulubionej muzyki lub audiobooka. Bardzo interesującym czytnikiem jest iRiver Story HD. Wyróżnia się on rozdzielczością ekranu – 1024x768 pikseli. Żaden z czytników książek nie oferuje tak wysokiej rozdzielczości. Sześciocalowy ekran wykonany w technologii E-Ink zapewnia komfort podczas obcowania z lekturami. Warto dodać, że urządzenie obsługuje wiele formatów plików, w tym również Microsoft Office. Czytniki PER3526B, PER3072B oraz iRiver Story HD posiadają 2 GB pamięci wewnętrznej, co pozwala na przechowywanie około 2,5 tysiąca e-booków.

iRiver Story HD

iRiver Story HDWiele wskazuje na to, że w ciągu najbliższych lat światy książek tradycyjnych oraz tych w wersji „e”będą istniały równolegle obok siebie. Pozostaje mieć nadzieję, że czytniki przyciągną do lektury coraz większą rzeszę młodszych Polaków, zafascynowanych elektronicznymi gadżetami.

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

28.08.2012 r.

Google pod lawiną próśb o usunięcie treści, 14:47

Apple chce zakazu sprzedaży urządzeń Samsunga, 14:43


Nowsze

30.08.2012 r.

Bezprzewodowe ładowanie smartfona, 12:56

31.08.2012 r.

HTC Desire X - przystępny smartfon z wyjątkowym aparatem, 16:00


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 2.75 | SQL: 10 | Uptime: 495 days, 9:37 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl