heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Piątek 4 grudnia 2020 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Czwartek, 30 sierpnia 2012, 12:56

Bezprzewodowe ładowanie smartfona

Wireless Charging Technology (WCT) to technologia zademonstrowana po raz pierwszy przez Intel Labs już w 2008 r. Umożliwia bezprzewodowe ładowanie smartfona z notebooka.

Integrated Device Technology, Inc. (IDT) — firma technologiczna specjalizująca się w ładowaniu bezprzewodowym — zapowiedziała, że opracuje i dostarczy chipsety obsługujące intelowską technologię WCT. Produkt IDT jest nowy i ważny, ponieważ umożliwia stworzenie rozwiązania, które nie jest ograniczone do ładowania indukcyjnego i „smartfona na macie ładującej”. Kluczowe aspekty rozwiązania IDT to ograniczenie rozmiarów i kosztów, a także technologia „rezonansowego ładowania bezprzewodowego”, która upraszcza sposób ładowania telefonu przez komputer. Intel współpracuje z firmami takimi jak IDT, producentami telefonów, wytwórcami OEM i innymi partnerami, aby zaoferować ekonomiczną i prostą ścieżkę do ładowania bezprzewodowego.

Wireless Charging Technology w użyciu

Wireless Charging Technology w użyciuChoć nie możemy jeszcze podać terminu wprowadzenia na rynek produktów konsumenckich z technologią WCT, firma IDT oświadczyła, że na początku 2013 r. dostarczy pierwsze chipsety do prac nad konstrukcjami referencyjnymi. Technologia WCT będzie zaś kluczowym rozwiązaniem w przyszłych Ultrabookach.

Jak to będzie działać?


Kiedy bateria w telefonie zacznie się wyczerpywać, wystarczy uruchomić oprogramowanie wykrywające WCT i położyć smartfon obok Ultrabooka (w odległości dwóch-trzech centymetrów). Urządzenia zostaną sprzężone i energia zacznie bezprzewodowo przepływać z Ultrabooka do smartfona. W ciągu godziny telefon naładuje się wystarczająco, żeby można było go używać przez całe popołudnie. Koniec z kablami i ładowarkami.

Intel będzie omawiał konkretne plany i terminy w ciągu następnych miesięcy, więc użytkownicy mogą spodziewać się dalszych szczegółów na temat tej innowacji, która niebawem trafi z laboratoriów do domów.

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

30.08.2012 r.

Czytniki książek coraz bardziej popularne, 12:51

28.08.2012 r.

Google pod lawiną próśb o usunięcie treści, 14:47


Nowsze

31.08.2012 r.

HTC Desire X - przystępny smartfon z wyjątkowym aparatem, 16:00

HUAWEI prezentuje tablet MediaPad 7 Lite, 16:16


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2020 | Prywatność | Load: 2.40 | SQL: 13 | Uptime: 160 days, 11:47 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl