Czwartek, 7 kwietnia 2011, 10:45
Cyberprzestępcy atakują klientów banku BZ WBK
Kaspersky Lab Polska informuje o wykryciu nowego ataku phishingowego na klientów banku BZ WBK. Wiadomość e-mail docierająca do Internautów zawiera załącznik z formularzem, w którym klient banku jest proszony o podanie danych dotyczących jego karty Visa/MasterCard. Atak został przygotowany bardzo prymitywnie i łatwo rozpoznać, że docierająca wiadomość jest sfałszowana.Wiadomości e-mail wysyłana przez cyberprzestępców w ramach najnowszego ataku phishingowego dociera ze sfałszowanego adresu contact@indywidualni.bzwbk.pl, jej temat to „Dezaktywacja konta”, a treść jest następująca:
Zdezaktywowales(as) swoje konto na Visa/MasterCard.
Wylaczyles(as) swoje konto na Visa/MasterCard. W kazdym momencie mozesz
przywrocic swoje konto, uzywajac swojego Visa/MasterCard.
Bedziesz mogl korzystac ze strony jak dawniej.
Pobierz "Bank Zachodni WBK Visa-MasterCard"
Dziekujemy
Zespol Bank Zachodni WBK
Jak widać, język użyty w wiadomości charakteryzuje się niedbałym stylem i brakiem polskich znaków. Wiadomość zawiera załącznik o nazwie konto.htm. Po jego kliknięciu na ekranie komputera pojawia się formularz, w którym użytkownik jest proszony o podanie szczegółowych danych dotyczących jego karty Visa/MasterCard. Formularz zawiera następujące pola (również zapisane bez polskich znaków): Numer karty kredytowej, Imie, Nazwisko, Haslo Verified By Visa/MasterCard Secure Code, Data waznosci, Kod CVV2.
Po wypełnieniu pól formularza i kliknięciu przycisku „Kontynuuj” dane karty użytkownika mogą trafić w ręce cyberprzestępców.
Kaspersky Lab Polska podkreśla, że bank BZ WBK nie ma nic wspólnego z wysyłaniem tej wiadomości e-mail. Jest to typowy atak phishingowy mający na celu wyłudzenie informacji. Cyberprzestępca nielegalnie wykorzystał wizerunek banku BZ WBK. Przypominamy, że żadna instytucja finansowa nie wysyła w e-mailach próśb o podawanie jakichkolwiek danych swoich klientów.
Wersja do druku
Podobne tematy
W 2018 r. cyberprzestępcy zaprzestali przeprowadzania podstawowych ataków DDoS
, 20.02.2019 r.
Ile cyberprzestępcy zarabiają na atakach DDoS?
, 02.06.2017 r.
Cyberprzestępcy rekrutują pracowników z branży telekomunikacyjnej w celu przeprowadzania ataków wewnątrz firm
, 23.08.2016 r.
Operacja Ghoul: cyberprzestępcy biorą na celownik organizacje przemysłowe, wykorzystując gotowe szkodliwe oprogramowanie
, 23.08.2016 r.
Cyberprzestępcy wykorzystują Google Analytics
, 30.03.2015 r.
BZ WBK znowu na celowniku cyberprzestępców
, 12.10.2009 r.Starsze
Hama: Mobilne podświetlenie LED do lustrzanki, 10:44
Elektronika tanieje - raport Skąpiec.pl, 17:24
Nowsze
Nokia wyprzedzona przez HTC, 19:52
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?
Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 0.55 | SQL: 15 | Uptime: 141 days, 20:40 h:m |
Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl