heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Środa 21 kwietnia 2021 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Poniedziałek, 20 września 2010, 12:20

Intel prezentuje „chmurowy” ray tracing w grach (video)

Badacze z Intel Labs pokazali wersję demo gry (Wolfenstein: Ray Traced), która do renderingu obrazu wykorzystywała ray tracing w czasie rzeczywistym.

Po stronie serwera demonstracja używała zbioru maszyn opartych na nowej platformie tworzenia oprogramowania „Knight’s Ferry”, w której zastosowano architekturę wielu zintegrowanych rdzeni (Intel® MIC), opracowywaną przez Intela z myślą o wysokowydajnym przetwarzaniu danych. Cztery serwery Knight’s Ferry reprezentowały przyszłą „chmurę” zasobów obliczeniowych, która wysyła obrazy do urządzenia mobilnego. Podczas prezentacji serwery renderowały obraz i dostarczały go strumieniowo do uproszczonego urządzenia klienckiego (małego laptopa), na którym użytkownik może grać.

Projekt umożliwi pisanie fotorealistycznych, interaktywnych aplikacji 3D, takich jak gry, poprzez opracowanie działających w czasie rzeczywistym silników ray tracingu dla platform Intela.

Ray tracing w czasie rzeczywistym jest realizowany równolegle na wielordzeniowym sprzęcie. Ray tracing (śledzenie promieni) to sposób renderowania grafiki, który wykorzystuje fizykę światła do rysowania scen zawierających bardzo realistyczne cienie, odbicia i inne efekty świetlne. Ray tracing był używany do tworzenia statycznych obrazów i hollywoodzkich filmów, w których poszczególne klatki są przygotowywane zawczasu, ale dopiero od niedawna można przetwarzać obrazy wystarczająco szybko, żeby wykorzystać tę technologię w grach. Druga technologia to Knight’s Ferry, nowa platforma z wieloma zintegrowanymi rdzeniami (Many Integrated Core, MIC)Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

19.09.2010 r.

Główny klucz HDCP w sieci, 9:03

Wartościowe IT, 9:02


Nowsze

20.09.2010 r.

Intel "doładuje procesor" za 50 dolarów, 13:35

21.09.2010 r.

Blogerka w areszcie od 9 miesięcy bez zarzutów, 22:33


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2021 | Prywatność | Load: 1.39 | SQL: 13 | Uptime: 57 days, 10:54 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl