Niedziela, 19 września 2010, 09:03
Główny klucz HDCP w sieci
Intel potwierdził, że umieszczony w internecie kod to główny klucz protokołu HDCP. Jego pojawienie się w sieci oznacza, że na rynek mogą trafić urządzenia typu set-top box oraz odtwarzacze Blu-ray i DVD, które będą omijały mechanizmy zabezpieczeń i pozwolą na kopiowanie i odtwarzanie chronionych treści.Protokół HDCP powstał po to, by tylko autoryzowane urządzenia były w stanie wykonywać kopie chronionych nim nośników. Główny klucz protokołu, który właśnie wyciekł, służy do tworzenia kluczy uwierzytelniających dla urządzeń konsumenckich. Teraz klucze takie będzie mógł generować każdy zainteresowany.
Paul Kocher, prezes Cryptography Research uważa, że w ciągu 3-5 lat na rynek trafią urządzenia omijające HDCP. - W Chinach powstaną telewizory, które będą korzystały z nielicencjonowanego HDCP - mówi Kocher. Każde urządzenie korzystające z ujawnionego klucza HDCP będzie w stanie przechwycić chronioną zawartość podczas transmisji w czasie rzeczywistym. To nie odpowiednik kopiowania płyt, ale raczej nagrywania obrazu telewizyjnego za pomocą kamery. Minusem takiego rozwiązania jest jedynie brak dostępu do niektórych opcji menu, takich jak np. włączanie i wyłączanie napisów.
Mariusz Błoński
Wersja do druku
Podobne tematy
Asustek i Gigabyte ograniczyły sprzedaż płyt głównych
, 18.07.2015 r.
Intel nie będzie już tworzył płyt głównych
, 23.01.2013 r.
Intel Braidwood, główny wróg SSD?
, 07.09.2009 r.
Ballmer o głównych konkurentach Microsoftu
, 25.02.2009 r.Starsze
Wartościowe IT, 9:02
RIM: Zysk w górę o 68 procent, 9:01
Nowsze
Intel prezentuje „chmurowy” ray tracing w grach (video), 12:20
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?
Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 2.47 | SQL: 14 | Uptime: 141 days, 18:25 h:m |
Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl