heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Środa 21 kwietnia 2021 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Poniedziałek, 11 maja 2009, 13:50

KE: Intel łamie prawo antymonopolowe

Komisja Europejska nałoży grzywnę na Intela - największego na świecie producenta procesorów, za łamanie prawa antymonopolowego. Według agencji Reuters, decyzja ma być ogłoszona w najbliższą środę.

Razem z grzywną, Komisja Europejska ma nakazać Intelowi zmianę systemu udzielania rabatów producentom komputerów - podaje Reuters.

Intel boryka się z oskarżeniami o stosowanie nieuczciwej konkurencji już od dawna. W 2005 roku, ich największy rywal na rynku procesorów, firma AMD, pozwała ich do sądu na podstawie podobnych pobudek.

Dodatkowo w lipcu zeszłego roku, Komisja Europejska, zarzuciła Intelowi nadużywanie swojej dominującej pozycji na rynku. Oskarżenie dotyczyło oferowania łapówek europejskim sprzedawcom za nie kupowanie procesorów od AMD.

Kolejne zarzuty w stronę Intela to płacenie "głównym producentom sprzętu OEM" za opóźnianie wydawania produktów z procesorami AMD oraz udzielanie wysokich rabatów tym samym producentom za kupowanie procesorów tylko od Intela.

Grzywna nałożona na Intel ma być jedną z największych w historii w dziedzinie łamania prawa antymonopolowego. W zeszłym roku KE nałożyła na Microsoft rekordową grzywnę przekraczającą miliard dolarów.

Michał Duda


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

11.05.2009 r.

KE: Oprogramowanie z gwarancją?, 13:48

Sony Erisccon W205 - muzyczny telefon, 13:45


Nowsze

11.05.2009 r.

Antysemicka wolność słowa na Facebooku, 13:52

HTC, Palm i inni zaskarżeni za patenty dotyczące... anten, 17:00


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2021 | Prywatność | Load: 1.23 | SQL: 13 | Uptime: 57 days, 10:17 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl