heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Niedziela 20 września 2020 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Poniedziałek, 27 kwietnia 2009, 09:45

Facebook: Użytkownicy zgadzają się na zmiany

W internetowym głosowaniu użytkownicy serwisu Facebook zgodzili się na wprowadzenie zmian dotyczących funkcjonowania serwisu. Wcześniej opowiedzieli się przeciwko nim.

W lutym największy serwis społecznościowych - Facebook - przeszedł zasadnicze zmiany w wyglądzie i funkcjonalności. Nie wszyscy byli zadowoleni z takiego obrotu spraw. W ankiecie, jaka pojawiła się na stronie serwisu milion użytkowników opowiedziało się przeciwko zmianom. W Paryżu zorganizowana została nawet uliczna demonstracja. Z części zmian, zwłaszcza dotyczących prywatności, serwis się wycofał.

Facebook wsłuchał się jednak w sugestie swoich użytkowników - a ma ich już około 200 milionów - i zapytał ich o zdanie w kwestii ochrony danych oraz informacji, jakie użytkownicy zamieszczają online. W głosowaniu wzięło udział zaledwie 600 tysięcy osób, w których 75 procent opowiedziało się za zmianami. Przedstawiciele serwisu początkowo utrzymywali, że wprowadzą je, jeśli zagłosuje co najmniej 30 procent użytkowników.

Ted Ullyot, odpowiedzialny w Facebooku za sprawy prawne, napisał jednak w swoim blogu, że zmiany i tak zostaną wprowadzone. - Nowe warunki powinny pojawić się w najbliższych tygodniach - dodał. Jest on zawiedziony niską frekwencją. Poinformował także, że każde kolejne tego typu zmiany wejdą w życie, jeśli w głosowaniu weźmie udział przynajmniej 30 procent użytkowników.

Zgodnie z nowymi warunkami, użytkownicy odzyskają kontrolę nad informacjami oraz zdjęciami i filmami, które umieszczają w serwisie. W razie usunięcie konta będą mogli zażądać od serwisu usunięcia wszelkich swoich danych - podaje serwis BBC News.

Aktywność użytkowników Facebooka pokazuje doskonale to, co widoczne jest w świecie rzeczywistym. Znacznie łatwiej jest protestować przeciwko zmianom niż wziąć udział wich tworzeniu i wdrażaniu.

Michał Chudziński


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

27.04.2009 r.

Szwajcaria: Zwolnienie z pracy za korzystanie z serwisu Facebook, 9:43

T-Mobile: Milion G1 Android na rynku, 9:40


Nowsze

27.04.2009 r.

Pierwszy netbook z Androidem, 13:57

Mikroholograficzny przełom?, 14:03


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2020 | Prywatność | Load: 1.57 | SQL: 18 | Uptime: 16 days, 7:01 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl