heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Niedziela 20 września 2020 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Poniedziałek, 27 kwietnia 2009, 09:43

Szwajcaria: Zwolnienie z pracy za korzystanie z serwisu Facebook

Jeśli jesteście chorzy, to uwżajcie, z jakich stron internetowych korzystacie w domu. Może się bowiem okazać, że Wasz pracodawca korzysta z tych samych.

Pracująca dla firmy ubezpieczeniowej Nationale Suisse, 31-letnia mieszkanka Bazylei, w listopadzie ubiegłego roku, z powodu silnej migreny, pozostała w domu. Musiała pozostawać w ciemnym pomieszczeniu i nie pracować przy monitorze. Tydzień po powrocie do pracy została wezwana do gabinetu swojego przełożonego, gdzie zostało jej przedstawione wypowiedzenie umowy o pracę. Dostała 5 minut na spakowanie swoich rzeczy.

Powodem zwolnienia pracownicy była utrata przez firmę zaufania. Szef uzasadnił decyzję faktem, że podczas zwolnienia chorobowego w domu korzystała ona z serwisu społecznościowego Facebook. - Kto jest w stanie korzystać z Facebooka, może także pracować - dodał. Na nic zdały się tłumaczenia, że korzystała ona z serwisu z użyciem telefonu komórkowego, leżąc w łóżku.

Zwolniona Szwajcarka jest oburzona faktem, że była przez swoją firmę szpiegowana. Podejrzewa, że wszystkiemu winni są tzw. fałszywi przyjaciele. Przyznała, że na kilka tygodni przed zdarzeniem otrzymała zaproszenie od Hannelore Müller, podobne otrzymali także inni koledzy z pracy. Jednak zaraz po zwolnieniu z pracy tajemnicza kobieta znikła także z listy znajomych - donosi dziennik 20 Minuten.

Firma stanowczo jednak zaprzeczyła, jakoby szpiegowała swoich pracowników. Pozostaje jednak pytanie, skąd wiedziała o jej aktywności w Sieci.

Michał Chudziński


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

27.04.2009 r.

T-Mobile: Milion G1 Android na rynku, 9:40

25.04.2009 r.

The Pirate Bay pomoże oskarżonym o naruszenia praw autorskich, 16:17


Nowsze

27.04.2009 r.

Facebook: Użytkownicy zgadzają się na zmiany, 9:45

Pierwszy netbook z Androidem, 13:57


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2020 | Prywatność | Load: 2.33 | SQL: 16 | Uptime: 16 days, 7:14 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl