heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Czwartek 20 stycznia 2022 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Czwartek, 18 września 2008, 08:51

MIT ogłosił konkurs

Znani z szalonego podejścia do nauki specjaliści z MIT ogłosili konkurs, w którym kazdy internauta może wygrać 25 tysięcy dolarów. Aby wziąć w nim udział, wystarczy kamera, łącze internetowe oraz przede wszystkim dobry pomysł.

Autorzy pomysłu wzorowali się na słynnej Nagrodzie X (X-Prize) - wynagrodzeniu w wysokości 10 milionów dolarów za przekroczenie granicy kosmosu przez pojazd cywilny i bezpieczny powrót na Ziemię. Tym razem suma nie jest aż tak spektakularna, lecz z pewnością zachęca do spróbowania swoich sił.

Jaki jest cel ogłoszonego konkursu? Chodzi o nagranie i opublikowanie w serwisie YouTube jak najciekawszego dwuminutowego filmu, którego autor zaproponuje kryteria, jakie muszą spełnić naukowcy chcący stanąć do walki o nową Nagrodę X w dziedzinie ochrony środowiska i zarządzania energią. Sędziowie wybiorą trzech finalistów, a zwycięzca konkursu zostanie wybrany przez internautów. Nazwisko osoby, która odbierze tę godną uwagi sumkę, zostanie ogłoszone w grudniu.

Sponsorem nagrody jest oczywiście MIT. Chętni do wzięcia udziału w inicjatywie znajdą szczegóły pod adresem http://pl.youtube.com/group/crazygreenidea.

Wojciech Grzeszkowiak


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

18.09.2008 r.

Chińskie superkondensatory z tantalu, 8:47

Acyklowir przeciw opryszczce czy przeciw HIV?, 8:41


Nowsze

18.09.2008 r.

Polska zajęła 32 miejsce w globalnym rankingu konkurencyjności sektora IT, 11:53

Canon: Lustrzanka z Full HD, 20:04


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2022 | Prywatność | Load: 2.41 | SQL: 13 | Uptime: 58 days, 13:38 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl