heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Czwartek 25 kwietnia 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Poniedziałek, 23 kwietnia 2012, 18:10

HTC z własnymi procesorami

Przechodzące kłopoty finansowe HTC zamierza zwiększyć swoje zyski na sprzedaży urządzeń, wykorzystując w nich własne procesory - poinformował "China Times". Podobną strategię niedawno obrał również Samsung.

HTC chce uniezależnić się od zewnętrznych dostawców i choć nowa linia smartfonów firmy ma wykorzystywać układy Nvidia Tegra, w przyszłości tajwański koncern zamierza bazować również na swoich własnych procesorach.

W przygotowaniu nowych podzespołów ma pomóc ST-Ericsson, jednak warto podkreślić, że najprawdopodobniej nie będą one wykorzystywane w najbardziej wydajnych urządzeniach. Układy HTC mają znaleźć zastosowanie w tańszych sprzętach, których produkcja rozpocznie się już w następnym roku.

Poważne kłopoty finansowe zmusiły HTC do poszukiwania kolejnych źródeł zysku i optymalizowania wydatków. Podobne kroki podjął niedawno również Samsung, który choć na brak gotówki nie narzeka, w swoim nowym smartfonie z serii Galaxy zastosuje najprawdopodobniej własny 4-rdzeniowy układ Exynos.

HTC zapowiadało natomiast, że (w dużym uproszczeniu) nowa strategia firmy zakłada zaprzestanie tworzenia stosunkowo tanich urządzeń. Jednym z możliwych powodów rezygnacji z układów Qualcomma oraz Nvidii może być również konieczność wykorzystywania różnych podzespołów w każdej części świata ze względu na ich brak kompatybilności np. z sieciami 4G (jak w przypadku HTC One X).

Adrian Nowak


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

23.04.2012 r.

Nie dojdzie do procesu Megaupload?, 18:09

20.04.2012 r.

AMD pod kreską, 16:10


Nowsze

24.04.2012 r.

Procesory Intel Core trzeciej generacji, 15:21

Facebook spowalnia, 15:25


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 1.20 | SQL: 13 | Uptime: 105 days, 22:48 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl