heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Niedziela 19 maja 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Piątek, 20 kwietnia 2012, 16:10

AMD pod kreską

Firma AMD opublikowała nieco lepsze, niż oczekiwano wcześniej, wyniki za pierwszy kwartał tego roku, pomimo istotnej konkurencji ze strony Intela, który pozostaje największym producentem procesorów dla komputerów PC.

Przychody AMD wyniosły w pierwszym kwartale 1,59 miliarda dolarów, a zatem nieco mniej niż 1,61 miliarda odnotowane w analogicznym okresie ubiegłego roku. Przychody za drugi kwartał mają być jednak o około 3% większe.

W ogólnym rozrachunku AMD jest jednak pod kreską, a strata netto za pierwszy kwartał przekroczyła 590 milionów dolarów. Istotny jest również fakt, że jeszcze rok temu AMD zdołało wygenerować w tym samym czasie 510 milionów dolarów zysku.

Ubiegły rok nie był korzystny dla producentów komputerów osobistych. Mniejsze zainteresowanie urządzeniami w związku z trudnościami na rynku europejskim, ale również powódź, która przyczyniła się do znacznych cen wzrostów dysków twardych, niekorzystnie odbiła się ostatecznie także na producentach podzespołów.

Obecnie AMD musi konkurować z nową linią procesorów Intela o nazwie Ivy Bridge, m.in. propagując swoją platformę serwerową Romley. Wybrany niedawno na stanowisko dyrektora generalnego AMD Rory Read zapowiedział już rozwiązanie obecnych w firmie od dawna problemów.

W pierwszym kwartale tego roku liczba dostarczonych do sklepów komputerów była o 1,9% większa niż przed rokiem. Jeszcze kilka miesięcy temu przewidywano, że zamiast wzrostów rynek czekają spadki sięgające 1,2%. Zwiększona sprzedaż pecetów to także dobre wiadomości dla Microsoftu, którego Windows znajduje się na większości tego typu urządzeń.

Adrian Nowak


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

20.04.2012 r.

Pozew zbiorowy przeciwko gigantom, 16:08

19.04.2012 r.

Intel i Microsoft planują atak na iPada, 10:47


Nowsze

23.04.2012 r.

Nie dojdzie do procesu Megaupload?, 18:09

HTC z własnymi procesorami, 18:10


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 1.24 | SQL: 13 | Uptime: 527 days, 19:13 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl