heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Środa 17 kwietnia 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Poniedziałek, 2 kwietnia 2012, 12:03

Foxconn zapowiada kolejne podwyżki

Terry Gou pełniący funkcję szefa koncernu Foxconn, zapewnił w niedzielę, że pracownicy składający urządzenia będą zarabiali coraz więcej przy jednoczesnym obniżeniu liczby godzin pracy. W chińskich fabrykach przygotowywane są urządzenia m.in. dla firmy Apple czy Microsoftu.

Pod koniec tygodnia raport agencji agencji Fair Labor Association (FLA) wywołał wiele kontrowersji, po czym zarówno Foxconn, jak i koncern Apple zapowiedziały radykalne zmiany w chińskich fabrykach, gdzie produkowana jest zdecydowana większość elektronicznych gadżetów.

- Zapowiadamy teraz w firmie: będziecie pracować mniej godzin, jednak dostaniecie więcej pieniędzy - powiedział w rozmowie z agencją Reuters szef Foxconnu. - Nie zatrzymamy się na obecnych stawkach i będziemy kontynuowali podnoszenie płac.

W ankietach przeprowadzanych przez FLA ponad 60% pracowników informowało, że otrzymywane pensje nie wystarczają nawet na zaspokojenie podstawowych potrzeb. Od 2010 roku Foxconn już trzykrotnie podnosił pensje swoim pracownikom, jednak wciąż pozostają one na stosunkowo niskich poziomach i wahają się w granicach 360-455 dolarów.

Pod koniec tygodnia nie wszyscy pracownicy chińskich fabryk pozytywnie wyrażali się na temat proponowanych zmian, a najwięcej wątpliwości budzi skrócony czas pracy. Obecnie niektórzy robotnicy spędzają w fabrykach nawet 60 godzin tygodniowo, jednak pozwala im to na uzyskanie większych zarobków. - Jesteśmy tu by pracować, a nie żeby się bawić, więc płace są bardzo ważne - tłumaczy 25-letni Chen Yamei zatrudniony przy tworzeniu iPadów.

Adrian Nowak


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

02.04.2012 r.

Z Global Payments wykradziono ponad 1,5 mln kart kredytowych, 12:02

Samsung wydzielił oddział produkujący panele LCD, 12:01


Nowsze

02.04.2012 r.

Chiny cenzurują kolejne strony, 12:04

Snapdragon trafi na ultrabooki, 12:05


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 1.91 | SQL: 13 | Uptime: 504 days, 1:54 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl