heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Poniedziałek 17 czerwca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Niedziela, 26 lutego 2012, 11:08

RapidShare próbuje się pozbyć piratów

Znana witryna RapidShare, która umożliwia internautom dzielenie się plikami w sieci, jest w znacznej większości niedostępna dla użytkowników nieposiadających opłaconego konta - informuje TorrentFreak.

Internauci alarmowali o problemach już od początku tego tygodnia - informuje TorrentFreak. Użytkownicy, którzy nie wykupili konta premium w witrynie, skarżyli się na bardzo wolną prędkość pobierania plików.

- RapidShare musiało się zmierzyć z większym ruchem pochodzącym od użytkowników nieposiadających opłaconych kont i niestety również z dużą liczbą nadużyć, co sugeruje, że wielu internautów zdecydowało się przenieść na RapidShare jako swoje nowe miejsce do prowadzenia nielegalnej aktywności - poinformowała firma w oświadczeniu.

Warto przypomnieć, że w styczniu FBI zamknęło serwis MegaUpload, czyli jedną z najpopularniejszych witryn w sieci umożliwiającą pobieranie plików. Choć jej administratorzy oskarżani są o wyrządzenie szkód sięgających miliarda dolarów, sąd zgodził się niedawno na uwolnienie jej twórcy za kaucją.

Niemiecka korporacja przyznaje, że ograniczenie prędkości pobierania zwykłym użytkownikom było "bolesnym, ale efektywnym krokiem". - Jesteśmy przekonani, że to uczyni RapidShare bardzo niepopularnym wśród piratów, co pozwoli pozbyć się ruchu związanego z nadużyciami - zapewniają przedstawiciele usługi.

Jak poinformował w piątek serwis TorrentFreak, dla wielu internautów nieposiadających wykupionych kont premium, pobieranie danych z RapidShare zostało całkowicie zablokowane. Po przejściu na strony większości plików wyświetlany jest jedynie komunikat o niedostępności materiałów "404 Not Found".

Adrian Nowak


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

24.02.2012 r.

Prokuratorzy nie chcą, by FBI wyłączyło serwery, 17:45

Informatorowi Wikileaks grozi dożywocie, 17:42


Nowsze

26.02.2012 r.

US Navy buduje supernowoczesny system komunikacyjny, 11:10

27.02.2012 r.

Luka w chińskim systemie cenzury internetu, 12:10


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 1.91 | SQL: 13 | Uptime: 16 days, 22:34 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl