heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Sobota 29 stycznia 2022 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Poniedziałek, 27 lutego 2012, 12:10

Luka w chińskim systemie cenzury internetu

W ubiegłym tygodniu część użytkowników z Chin miała dostęp do witryny społecznościowej Google+ - poinformowała agencja Reuters. Na terenie kraju amerykańskie sieci społecznościowe są zwykle zablokowane.

Korzystając z niepowtarzalnej okazji, wielu użytkowników z Chin pozostawiało komentarze na profilu m.in. Baracka Obamy, gdzie wyrażało swój przeciw wobec cenzury.

- Sprzeciwiamy się cenzurze, sprzeciwiamy się Wielkiemu Firewallowi w Chinach - napisał jeden z internautów. Jako "Wielki Firewall" określa się potocznie system, który filtruje serwisy społecznościowe, a także liczne portale w Państwie Środka. Nie wiadomo, czemu w ubiegłym tygodniu tego typu algorytm zawiódł.

Przedstawiciel firmy Google w rozmowie z agencją Reuters przyznał, że korporacja nie poczyniła w ubiegłym tygodniu żadnych wyjątkowych kroków, które miałyby pomóc przezwyciężyć cenzurę w Chinach. Jeden z szefów firmy miał natomiast ujawnić, że zwiększony ruch z tamtego regionu dało się obserwować już od początku tygodnia.

W ostatnim czasie o Chinach mówi się często przede wszystkim w związku z problemami w tamtejszych fabrykach. Audyty m.in. w firmie Foxconn przeprowadza agencja The Fair Labor Association (FLA), a kalifornijskie Apple zapowiedziało już, że w następnych miesiącach zbadany ma zostać również wpływ wytwarzania urządzeń elektronicznych na środowisko naturalne.

Adrian Nowak


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

26.02.2012 r.

US Navy buduje supernowoczesny system komunikacyjny, 11:10

RapidShare próbuje się pozbyć piratów, 11:08


Nowsze

27.02.2012 r.

Nowości w rodzinie AMD FX, 13:35

Hitachi: Dysk twardy o grubości 7 mm, 17:31


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2022 | Prywatność | Load: 0.83 | SQL: 13 | Uptime: 66 days, 14:08 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl