heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Wtorek 16 lipca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Poniedziałek, 23 stycznia 2012, 17:47

Research In Motion: Nowy dyrektor generalny

Czy otworzy to drogę do zmian, które w Research In Motion są konieczne? Nie brak sceptyków, że inżynier na stanowisku dyrektora generalnego może nie podołać zadaniu, które przed nim postawiono.

Ostatnie problemy RIM to wątpliwości co do tego, czy może ona używać nazw BBX (ostatecznie uznano, że system nazywać się będzie BlackBerry 10) oraz BBM (komunikator). Końcówka roku to także ogólnoświatowa awaria usług BlackBerry, która nadwyrężyła zaufanie do firmy. Rozczarowała również sprzedaż tabletu PlayBook, co negatywnie odbiło się na kursie akcji firmy na giełdach w Toronto i Nowym Jorku.

Firma ogłosiła wczoraj, że Lazaridis i Balsillie odchodzą ze stanowiska dyrektora generalnego, które razem pełnili. Powszechnie uważano, że ich obecność negatywnie wpływa na innowacyjność Research In Motion, która od pewnego czasu nie radzi sobie z konkurencją ze strony Apple oraz Samsunga. Ich miejsce zajmie Thorsten Heins, od roku 2007 pracownik RIM, a wcześniej jedna z kluczowych postaci w Siemensie. Zmiana nastąpiła już w sobotę.

Są jednak wątpliwości, czy inżynier, jakim jest Heins, podoła zadaniom stojącym przed kanadyjskim producentem. Problemem nie wydaje się bowiem sama oferta, ale jej sprzedaż. W tym zakresie zdecydowanie lepiej wypada Apple, wyznaczając też jednocześnie standardy postępowania. Jednak samo naśladowanie południowego konkurenta na nic się zda, jeśli oferta sama w sobie też nie będzie atrakcyjna.

Nowy dyrektor generalny przyznał, że najpilniejszymi wyzwaniami, jakim trzeba stawić czoła, są sprzedaż urządzeń dotykowych z linii BlackBerry 7, wypuszczenie aktualizacji oprogramowania dla PlayBooka do lutego, a także przyspieszenie prac nad smartfonami BlackBerry 10. W dłuższej perspektywie chce on się bardziej skupić na rozwoju produktów, a większy nacisk położyć na marketing. Klient musi ponownie znaleźć się w centrum zainteresowania.

Michał Chudziński


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

23.01.2012 r.

MegaUpload: Kolejne aresztowania, 17:45

20.01.2012 r.

Sony Ericsson na minusie, 11:10


Nowsze

23.01.2012 r.

FileSonic jak Megaupload, 17:48

25.01.2012 r.

Tablet odporny na wodę, 18:06


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 1.56 | SQL: 19 | Uptime: 26 days, 2:26 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl