heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Poniedziałek 15 lipca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Wtorek, 23 sierpnia 2011, 12:26

Użytkownicy Allegro atakowani

Kaspersky Lab Polska informuje o wykryciu nowego ataku phishingowego na użytkowników popularnego polskiego portalu aukcyjnego Allegro. Sfałszowana wiadomość e-mail docierająca do Internautów zawiera informacje o wygranej i prośbę o wysłanie mailem numeru telefonu. Atak został przygotowany bardzo prymitywnie i łatwo rozpoznać, że wiadomość jest sfałszowana.

Wiadomość e-mail wysyłana przez cyberprzestępców w ramach najnowszego ataku phishingowego dociera z adresu allegroreply@post.com (adres ten nie należy do serwisu Allegro), jej temat to „Promocja Allegro!”, a treść jest następująca (zachowano oryginalną pisownię):

Drogi użytkowniku,
Gratulacje masz wygrał 500,000.00 GBP w trwających promocji Allegro.pl, promocjiodbywa się w Londynie i może być wypłacane w brytyjskiej waluty.
Aby zrealizować wygrał nagrodę, wyślij kod [AL23QQ] i numer telefonu do [allegroplreply@post.com] uzyskać więcej informacji.
Gratulacje jeszcze raz i za korzystanie z naszej strony internetowej.
Pozdrawiam.
MRS. ANIELA B. ROSELYN
promocja wykonawczy
Zespół Allegro
UWAGA:
Wszystkie wygrał nagrody nie twierdził, w ciągu 10 dni roboczych zostanie anulowane.
Webmail Administrator
ALLEGRO.PL


Jak widać, język użyty w wiadomości charakteryzuje się niedbałym stylem i brakiem polskich znaków, co od razu powinno wzbudzić czujność potencjalnej ofiary ataku. Z drugiej jednak strony, wiarygodności może dodawać logo Allegro w nagłówku wiadomości oraz użycie przez cyberprzestępców wizerunku Organizacji Narodów Zjednoczonych i Facebooka.

Zrzut ekranu wiadomości phishingowej wysyłanej przez cyberprzestępców do użytkowników Allegro

Zrzut ekranu wiadomości phishingowej wysyłanej przez cyberprzestępców do użytkowników AllegroWiadomość zawiera adres e-mail, na który rzekomy zwycięzca ma wysłać specjalny kod oraz swój numer telefonu. Po kliknięciu odsyłacza na ekranie pojawia się okno nowej wiadomości e-mail, otwierane w domyślnym programie pocztowym. Wiadomość nie zawiera żadnych szkodliwych programów, ani też nie kieruje użytkowników do zainfekowanych zasobów online. Atak jest zatem bardzo prymitywny, a cyberprzestępca wydaje się mieć nadzieję, że użytkownicy Allegro tak po prostu wyślą mu swoje numery telefonów.

Kaspersky Lab Polska podkreśla, że portal Allegro nie ma nic wspólnego z wysyłaniem tej wiadomości e-mail. Jest to typowy atak phishingowy mający na celu wyłudzenie informacji. Cyberprzestępca nielegalnie wykorzystał wizerunek Allegro.

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

23.08.2011 r.

Canon poszerzył ofertę aparatów cyfrowych, 12:23

22.08.2011 r.

SMCs - rewolucja na rynku pojazdów elektrycznych?, 14:36


Nowsze

23.08.2011 r.

Wpisy z Google+ zobaczysz w Gmailu, 12:28

Microsoft zachęca developerów webOS, 12:29


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 2.28 | SQL: 18 | Uptime: 63 days, 4:08 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl