heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Wtorek 5 marca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Sobota, 9 lipca 2011, 09:03

Naukowcy chcą przyśpieszyć BitTorrenta

Narzędzie Tribler ma być pierwszym, które nie dyskryminuje użytkowników z łączami internetowymi o mniejszej przepustowości.

Choć niektórzy twórcy nie mają nic przeciwko sieciom P2P, organizacje antypirackie nie podzielają ich entuzjazmu. Dla wielu internautów wciąż jednak dużym ograniczeniem jest wolna prędkość pobierania danych, gdy jednocześnie nie są one udostępniane.

Naukowcy z Holandii ujawnili niedawno szczegóły związane z nową technologią "Superior Seeding Standard", która nie będzie już brała pod uwagę tzw. ratio, czyli stosunku pobranych do wysłanych danych, lecz "starania" użytkownika związane z udostępnianiem danego pliku.

Do tej pory użytkownicy ze słabszymi łączami internetowymi często pobierali pliki, nie udostępniając ich innym, stąd w przypadku niektórych torrentów trudno o szybką możliwość ściągnięcia danych.

Nowy mechanizm zastosowany w Triblerze będzie natomiast sprawdzał, jaka część potencjału naszego łącza jest udostępniana na potrzeby funkcjonowania sieci P2P, a nie ile dokładnie danych wysłaliśmy innym użytkownikom.

Holendrzy podkreślają, że dzięki tego typu rozwiązaniu możliwe jest uzyskanie większej prędkości ściągania plików przy jednoczesnym braku dyskryminacji internautów ze słabszymi łączami internetowymi.

Adrian Nowak


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

06.07.2011 r.

HTC kupuje S3 Graphics, 15:04

CNET: Pozew za promowanie P2P powróci?, 15:03


Nowsze

09.07.2011 r.

Antena do łapania energii z powietrza, 9:07

Milion procesorów będzie symulowało mózg, 9:07


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 1.25 | SQL: 16 | Uptime: 255 days, 16:16 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl