heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Czwartek 25 kwietnia 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Wtorek, 1 marca 2011, 13:30

Gwiazdy YouTube zarabiają miliony dolarów

Rośnie liczba milionerów, którzy zawdzięczają swoje bogactwo internetowi. Czasem nie trzeba nawet tworzyć popularnego serwisu internetowego czy usługi - wystarczy interesujące wideo.

Jak donosi New York Post, najpopularniejsi użytkownicy na YouTube zarabiają już ponad milion dolarów rocznie. Kate Rose z Google wspomina: YouTube ma się nieźle, natomiast nasi partnerzy mają się jeszcze lepiej. Choć serwis wyszukiwarkowego giganta nie podaje, ilu milionerów wykreował, zaznacza, że setki ludzi zarabiają dzięki niemu sześciocyfrowe sumy.

Oznacza to, że coraz więcej osób porzuca swoją pracę na etacie, by zająć się tworzeniem filmików na YouTube. Do takiego wyboru przyznała się między innymi Emily Kim, znana w sieci jako Maangchi. Trzy lata temu rozpoczęła ona nagrywanie filmików ze swojej kuchni w Kanadzie, gdzie prezentowała sposoby na przygotowanie nietypowych potraw.

Google ogłosiło teraz także, że wyświetla swoje reklamy już w trzech miliardach filmików, co jest wzrostem o 50 proc. w stosunku do maja ubiegłego roku. Oznacza to nie tylko, że szybko rośnie liczba partnerów YouTube, ale także, że udostępniają oni wideo z większą częstotliwością.

Adrian Nowak


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

28.02.2011 r.

Seagate i WD popierają Thunderbolt, 13:00

Selenek cynku udoskonali światłowody i lasery, 12:59


Nowsze

01.03.2011 r.

Przeszacowany Firefox, niedoszacowany IE, 13:32

Zakaz importu PlayStation 3 do Europy, 13:33


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 1.48 | SQL: 15 | Uptime: 105 days, 23:27 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl