heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Czwartek 29 lutego 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Poniedziałek, 28 lutego 2011, 12:58

Awaria Gmaila - tysiące kont zresetowanych

Przechowywanie danych w chmurach reklamowane jest chętnie jako niezwykle bezpieczny sposób archiwizowania wiadomości. Ostatnia awaria poczty od Google z pewnością nie wpłynie jednak pozytywnie na zaufanie do webowych aplikacji.

Gmail w ostatnim czasie nie przechodził zbyt istotnych zmian. Ułatwienia dotyczące grupowania kontaktów czy aktualizacje związane z etykietami to drobnostki, które zapewne zostały dostrzeżone wyłącznie przez najbardziej oddanych fanów usługi.

Z pewnością jednak dostrzegalna była ostatnia awaria poczty, która rozpoczęła się w miniony weekend i trwa do tej pory. Użytkownicy skarżyli się przede wszystkim na to, że nie mogą uzyskać dostępu do swoich skrzynek w Gmailu. Gdy już się zalogowali, ich zdziwienie było jeszcze większe - na kontach nie znajdowali zwykle żadnych otrzymywanych wcześniej wiadomości.

Wyszukiwarkowy gigant szybko przyznał się do pomyłki i rozpoczął działanie. Po kilku godzinach ogłoszono, że udało się zmniejszyć skalę awarii z 0,29 proc. do około 0,08 proc. wszystkich użytkowników. Ujmując całość naturalniej, problem nie dotyczył już ponad pół miliona użytkowników, a "zaledwie" około 150 tysięcy.

Obecnie dostęp do swoich wieloletnich archiwów pocztowych powinna mieć już znaczna większość użytkowników Gmaila, jednak wciąż niektórzy internauci mogą mieć z tym problemy. Google zapewnia, że przywrócenie danych jest tylko kwestią czasu, choć nie zaznacza dokładnie, jak długo może to potrwać.

Adrian Nowak


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

24.02.2011 r.

Plastik przewodzący prąd, 16:55

BTDigg wyszuka pliki w sieci BitTorrent bez trackera, 16:52


Nowsze

28.02.2011 r.

Selenek cynku udoskonali światłowody i lasery, 12:59

Seagate i WD popierają Thunderbolt, 13:00


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 1.56 | SQL: 17 | Uptime: 12 days, 8 min h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl