heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Poniedziałek 15 lipca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Wtorek, 27 lipca 2010, 15:16

Yahoo! w Japonii podpisuje umowę z Google

Yahoo! z jednej strony brata się z Microsoftem, ale nie w każdej części świata zarząd korporacji uważa, że jest to najlepsze wyjście. Jak się okazuje, Yahoo! udało się połączyć w jednej firmie dwóch wpływowych graczy.

Warto na początek zauważyć, że jakiś czas temu Microsoft rozpoczął testowo serwowanie swoich wyników w wyszukiwarce Yahoo! na terenie USA. Jeśli wszystko się powiedzie, w ciągu najbliższych miesięcy infrastruktura Bing będzie obsługiwała większość zapytań, a także dostarczy reklamy do wyników wyszukiwania. Był to bardzo istotny krok Microsoftu w walce z Google, które w Stanach Zjednoczonych niepodzielnie króluje.

Jak się jednak okazuje, nie wszystkie oddziały firmy z podobnym entuzjazmem spoglądają w kierunku Redmond. Większość udziałów Yahoo! Japan znajduje się obecnie w rękach giganta telekomunikacyjnego Softbank. Tylko 35% należy do macierzystej firmy wyszukiwarkowej, która przez to nie może podejmować na japońskim rynku kluczowych decyzji.

Co ciekawe, zamiast wyciągnąć rękę do Microsoftu, którego wyszukiwarka na azjatyckim rynku nie radzi sobie zbyt dobrze, Yahoo! Japan uznało, że znacznie lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z propozycji Google. Yahoo! Japan podjęło tę decyzję jako niezależna i oddzielna część firmy (...) Decyzja Yahoo! Japan nie wpływa na globalną implementację rozwiązań Microsoftu w wyszukiwarce Yahoo! poza rynkiem w Japonii - czytamy w oficjalnym stanowisku firmy.

Podobnie jak w przypadku współpracy z Microsoftem, także reklamy oraz wyniki wyszukiwania serwowane przez Google będą oprawione w tą samą szatę graficzną, którą obecnie wykorzystuje Yahoo.

Adrian Nowak


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

27.07.2010 r.

Tablet za 35 dolarów, 3:54

Ciepło z soli, 3:53


Nowsze

27.07.2010 r.

Kryptografia bez przesyłania kluczy kryptograficznych, 15:17

Wideo na e-papierze, 15:18


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 1.90 | SQL: 23 | Uptime: 63 days, 4:10 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl