heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Wtorek 16 lipca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Piątek, 28 maja 2010, 11:10

Marvell i OLPC planują tani tablet

Fundacja One Laptop Per Child podpisała porozumienie z firmą Marvell, którego celem jest wyprodukowanie tabletu XO-3 kosztującego mniej niż 100 dolarów. Urządzenie ma zostać zaprezentowane podczas targów Consumer Electronic Show w styczniu 2011 roku.

Urządzenie będzie oparte na tablecie Moby Marvella.

Mimo, iż będzie ono nosiło nazwę XO-3 nie oznacza to, że OLPC o dwa lata przyspieszyło prace nad kolejną generacją swoich tanich laptopów. Tablet nie spełni bowiem niektórych założeń. Już teraz wiadomo, że nie będzie składał się tylko i wyłącznie z tworzyw sztucznych, nie będzie wodoodporny ani nie będzie o połowę cieńszy od iPhone'a. Ponadto w urządzeniu zostanie wykorzystany jedno- a nie ośmiogigahercowy procesor. Prawdopodobnie użytkownicy XO-3 nie skorzystają również z energooszczędnego wyświetlacza dotykowego firmy Pixel Qi.

Urządzenie budowane wspólnie z Marvellem będzie reprezentowało krok pośredni. Jego pojawienie się nie oznacza, że OLPC rezygnuje z planów pokazania tabletu, który zaplanowano na rok 2012.

Mariusz Błoński


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

27.05.2010 r.

Apple wyprzedza Microsoft, 16:24

Zamienianie dźwięku w terahercowe światło, 16:23


Nowsze

28.05.2010 r.

Sanyo: Podwodne Full HD, 16:25

Microsoft nie wesprze Objectiv-C, 16:26


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 1.26 | SQL: 17 | Uptime: 26 days, 1:27 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl