heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Poniedziałek 27 maja 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Czwartek, 8 kwietnia 2010, 14:22

Windows 7 SP1 beta wyciekł do Sieci

W sieciach P2P pojawiła się wczesna wersja dodatku Service Pack 1 dla Windowsa 7. Jej instalowanie niewiele da użytkownikom, ale można to uznać za pierwszy zwiastun dodatku, na który czeka wiele osób i który jest ważny dla Microsoftu.

W marcu przedstawiciele Microsoftu zapowiedzieli wydanie Service Packa dla Windows 7. Data jego udostępnienia nie została jednak podana. Wiadomo, że ten zestaw poprawek nie wprowadzi zdyt dużych zmian. Udoskonali m.in. usługę Zdalnego Pulpitu.

Teraz w sieciach P2P jest dostępna wczesna, testowa wersja Windows 7 SP1 (build 6.1.7601.16537.amd64fre.win7.100327-0053). Jest względnie łatwa do znalezienia dla osób, które potrafią się poruszać po popularnych stronach z torrentami.

W serwisie GeekSmack można znaleźć zrzuty z ekranu. Podobno proces instalacji SP1 jest szybki i przyjazny. Sam dodatek nie wprowadza jednak znaczących zmian do systemu.

Nie zalecamy nikomu instalacji wspomnianego pliku. Osoby najbardziej ciekawskie mogą go testować na własne ryzyko. Chodzi raczej o to, aby odnotować fakt wycieku. Wydanie pierwszego Service Packa dla każdej wersji Windows zawsze jest dość ważnym wydarzeniem. Teraz widzimy, że Microsoft pracuje nad zestawem poprawek i robi postępy.

Trzeba jednak uczciwie dodać, że wydanie SP1 nie jest dziś tak ważne, jak kiedyś. Wiele ze znajdujących się w nim poprawek użytkownicy otrzymają wcześniej w ramach comiesięcznego cyklu aktualizowania.

Dawniej zwłaszcza firmy czekały na wydanie SP1 i dopiero wtedy migrowały na nowy system, aby od razu korzystać z ulepszonego produktu. Dziś nie jest to konieczne, ale siła przyzwyczajenia robi swoje. Zapewne wiele firm zakupi Windows 7 już w wersji z SP1. Poza tym Windows 7 jest pierwszym udanym Windowsem po mało popularnej Viście. Każda większa aktualizacja tego systemu ma szczególne znaczenie dla Microsoftu.

mm


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

07.04.2010 r.

Comcast wygrał z Federalną Komisją Komunikacji, 18:20

Hitachi: Akumulatory na 10 lat, 18:17


Nowsze

08.04.2010 r.

28-letni rekord pobity, 14:23

SOLO-TREC - pojazd zasilany przez ocean, 14:24


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 1.25 | SQL: 23 | Uptime: 74 days, 16:33 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl