heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Czwartek 29 lutego 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Poniedziałek, 21 września 2009, 11:30

innovaphone wchodzi na polski rynek VoIP

Niemiecka firma innovaphone intensyfikuje działalność w zakresie sprzedaży w Europie Środkowej i wchodzi na polski rynek VoIP. Podpisała właśnie umowę określającą wzajemne działania dystrybucyjne z firmą Kontel-Telecom, która została jej oficjalnym przedstawicielem w Polsce.

Ponad 38-milionowa Polska stała się największym rynkiem zbytu dla urządzeń telekomunikacyjnych we Wschoniej Europie. – Cieszymy się, że udało nam się wypełnić ostatni biały punkt na naszej mapie partnerów dzięki podjęciu współpracy z firmą Kontel-Telecom, naszym nowym dystrybutorem w Polsce. Jest to szczególnie interesujący, stabilny rynek z silną dynamiką wzrostu gospodarczego. Wiele niemieckich i europejskich spółek zależnych w Polsce będzie mogło teraz korzystać ze wsparcia na miejscu. Kontel-Telecom jest odpowiednim partnerem do wzmocnienia naszych działań związanych ze sprzedażą w tym rejonie - komentuje Konstantin Kruse, Head of Sales International w innovaphone.

Firma Kontel-Telecom w ciągu 25-letniej działalności zyskała ugruntowaną pozycję uznanego dystrybutora sprzętu IT w Polsce. Obecnie zatrudnia ponad 35 specjalistów, inżynierów i techników. Dostarcza użytkownikom profesjonalnym wysokiej jakości sprzęt telekomunikacyjny High-Tech. Marek Wiśniewski, dyrektor Network Systems w Kontel-Telecom zwraca uwagę na duże strategiczne znaczenie współpracy z innovaphone: "Centrale innovaphone PBX stanowią doskonałe dopełnienie portfolio naszych produktów. Telefonia IP staje się obecnie standardem, więc cieszymy się, że jesteśmy w stanie zapewnić jedne z wiodących rozwiązań telefonicznych wysokiej klasy również użytkownikom w Polsce. Firma innovaphone została niedawno zakwalifikowana do Microsoft Unified Communications Interoperability Program. Oznacza to, że wszystkie funkcje telefonu oferowane przez centrale PBX innovaphone są kompatybilne z Microsoft Office Communications Server 2007. Tak więc teraz możemy zaoferować kompleksowe rozwiązania Unified Communications dzięki centralom telefonicznym innovaphone PBX”.

Obie firmy wiąże długoletnia współpraca z Ascom, międzynarodowym dostawcą rozwiązań bezprzewodowych IP-DECT. Kontel-Telecom przeszedł przez wszystkie etapy programu certyfikacyjnego innavophone VAD (Value Added Distributor) i jest oficjalnie uprawniony do świadczenia sprzedaży, przedsprzedaży i wsparcia posprzedażowego.

Jednym z pierwszych rezultatów nowo podjętej współpracy jest partnerstwo z firmą Emtel, która została certyfikowana jako iAR (innovaphone Authorized Reseller). Emtel System z siedzibą w Poznaniu jest niezależnym integratorem specjalizującym się w wysokiej klasy rozwiązaniach telefonicznych.

***
Innovaphone AG została założona w 1997 roku. Firma opracowuje systemy IP, które łączą bezpieczeństwo z wysoką dostępnością dla tradycyjnych systemów PBX. Oferuje głównie systemy telefoniczne, które obsługują wszystkie popularne interfejsy oparte na zbieżności H.323 i SIP. Firma jest wiodącym w Europie dostawcą telefonii IP dla klientów biznesowych. Jej oferta obejmuje centrale telefoniczne IP i bramki IP (IP gateways), zgodne ze standardami telefony IP oraz IP adaptery. Siedzibą firmy jest Sindelfingen w Niemczech. Posiada oddziały w: Hannowerze (ośrodek szkoleniowy), Berlinie, Hagen, Wiedniu (Austria), Veronie (Włochy), Eksjö (Szwecja).

KONTEL-TELECOM jest jednym z wiodących dystrybutorów sprzętu telekomunikacyjnego i teleinformatycznego. Firma jest polskim dystrybutorem produktów marek Plantronics, Altec Lansing, Konftel, Ascom Wireless, ITS, Topex, Polycom, Contec, Krone, AC&E, Depaepe, Audio Codes, Sagem Interstar, Cardo Systems, VoIPVoice, Rittal, Aethra, Zoom, RTX Dualphone.

KONTEL-TELECOM ma 25-letnie doświadczenie na rynku. W tym roku firma zajęła wysoką pozycję na zaszczytnej liście Diamentów Biznesu - rankingu firm najdynamiczniej rozwijających się w ciągu 3 ostatnich lat publikowanej przez magazyn Forbes.

Ponadto KONTEL-TELECOM zapewnia dostawę i stały serwis słuchawek nagłownych dla biur i Call Center, słuchawek do telefonów komórkowych, multimedialnych słuchawek do komputerów, systemów do audio- i wideokonferencji na linie telefoniczne oraz łącza IP, systemów rozszerzeń i rozbudowy dla wszystkich rodzajów central telefonicznych, routerów, terminali ISDN, telefonów, telefaksów i akcesoriów.


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

21.09.2009 r.

Nokia liderem ekologii według Dow Jones, 11:26

Rząd USA przeciwko ugodzie Google z wydawcami, 10:46


Nowsze

21.09.2009 r.

Samsung WB5000 z 24-krotnym zoomem optycznym, 14:40

Akcjonariusze o pensji Ballmera, 14:44


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 2.57 | SQL: 13 | Uptime: 39 days, 16:35 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl