heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Sobota 13 kwietnia 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Poniedziałek, 21 września 2009, 10:46

Rząd USA przeciwko ugodzie Google z wydawcami

Proponowana ugoda powinna zostać odrzucona, jednak strony mają kontynuować rozmowy - takie jest stanowisko amerykańskiego Departamentu Sprawiedliwości w kwestii propozycji porozumienia pomiędzy Google a wydawcami książek.

W jednym z sądów w stanie Nowy Jork toczy się batalia pomiędzy Google a wydawcami książek odnośnie rzekomego złamania praw autorskich przez tę pierwszą firmę. W zeszłym miesiącu przeciwko takiemu porozumieniu zaprotestowały dwie organizacje - Authors Guild oraz Association of American Publishers. Są one zdania, że da ono przewagę Google, a także zmusi biblioteki do opłacania dostępu do księgozbioru cyfrowego należącego do firmy.

Do 18 września swoje stanowisko miał także wyrazić amerykański Departament Sprawiedliwości. W wydanym w zeszłym tygodniu oświadczeniu zalecił sądowi odrzucenie ugody pomiędzy Google a dawcami, jednocześnie jednak zachęcił obie strony do prowadzenia dalszego dialogu celem wypracowania rozwiązania, które usatysfakcjonowałoby wszystkie strony.

Departament Sprawiedliwości przekazał także sądowi swoje sugestie odnośnie zmian, które powinny zostać dokonane w proponowanym porozumieniu tak, by zabezpieczyć interesy wszystkich stron. Przyznano, że dotychczasowe rozmowy z Google były bardzo konstruktywne, w związku z czym istnieją spore szanse na to, że do ostatecznego porozumienia jednak dojdzie.

Jak podała agencja Reuters, wydawcy i Google wyrazili zadowolenie z faktu, że Departament Sprawiedliwości dostrzega potencjalną wartość porozumienia. Poinformowano także, że wszelkie przedstawione sugestie zostaną wzięte pod uwagę.

Do kolejnego posiedzenia sądu ma dojść 9 października.

Michał Chudziński


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

19.09.2009 r.

COBOL kończy 50 lat, 13:56

18.09.2009 r.

CM Storm Sentinel Advance - mysz z wyświetlaczem OLED, 17:46


Nowsze

21.09.2009 r.

Nokia liderem ekologii według Dow Jones, 11:26

innovaphone wchodzi na polski rynek VoIP, 11:30


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 2.05 | SQL: 23 | Uptime: 83 days, 17:28 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl