heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Niedziela 21 lipca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Sobota, 13 czerwca 2009, 12:53

KE i Opera krytykują Microsoft

Wczoraj po południu ukazało się oświadczenie Komisji Europejskiej. Czytamy w nim, że decyzja Microsoftu o Windows 7 w UE bez przeglądarki Internet Explorer 8 oznacza krok wstecz, a firma mogłaby przyjąć pozytywne rozwiązanie.

- Co do handlu detalicznego, który stanowi mniej niż 5% sprzedaży[Windows - red.], Komisja sugerowała Microsoftowi, by dał klientom wybór pomiędzy różnymi przeglądarkami. Zamiast tego, jak się wydaje, Microsoft zdecydował się na dostarczenie Windows w ogóle bez przeglądarki. Zamiast większego wyboru, Microsoft zdecydował dostarczyć mniej. Jeśli zaś chodzi o rynek hurtowy, to propozycja Microsoftu może być bardziej pozytywna. Producenci komputerów będą mogli wybrać Internet Explorera - dostarczanego za darmo - lub też inną przeglądarkę czy przeglądarki.

Tymczasem Opera Software, z której inicjatywy Komisja Europejska rozpoczęła śledztwo przeciwko Microsoftowi, jest niezadowolona z decyzji giganta z Redmond. - Są pod presją, by coś zrobić, i zrobili coś, co nie będzie działało. To bardzo podobna sytuacja, jak z Media Playerem. Powszechnie uważano, że tamto rozwiązanie [dostarczenie systemu bez Media Playera - red.] było niewystarczające. Zbyt późno i zbyt mało zrobiono - oświadczył Hakon Wium Lie z opery.

Komisja Europejska nie podjęła jeszcze decyzji, co, jej zdaniem powinien zrobić Microsoft. Prawdopodobnie zażąda ona, by koncern dostarczał swój system operacyjny z wieloma przeglądarkami.

Mariusz Błoński


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

12.06.2009 r.

Archos zaprezentował nowego 10-calowego netbooka, 16:01

Windows 7 bez IE8 w Unii Europejskiej, 10:40


Nowsze

13.06.2009 r.

Safari 4 - jedenaście milionów pobrań w 3 dni, 14:13

T-Mobile potwierdza kradzież danych ze swoich serwerów, 19:04


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


tamiass - 13 czerwca 2009, 16:03

co za debile.
Przeciez MS nie bedzie dawal do wyboru przy instalce mozliwosci zainstalowania Opery czy FirefoxaAutor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 3.64 | SQL: 18 | Uptime: 590 days, 11:46 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl