heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Środa 17 kwietnia 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Piątek, 6 marca 2009, 09:23

RIM otwiera App World

Research in Motion idzie śladami Apple i otwiera sklep z aplikacji dla BlackBerry. Nikt nie ma wątpliwości, że to krok w dobrym kierunku. Pytanie tylko, czy firma nie przesadziła z cenami.

Research in Motion, drugi z największych producentów smartphone'ów, postanowił pójść ścieżką wyznaczoną przez Apple. App Store, w którym można kupić aplikacje dla iPhone'a cieszy się ogromną popularnością. Dostępne są zarówno programy darmowe, jak i te płatne. RIM chce, by użytkownicy BlackBerry też mieli taką możliwość - dlatego też pod koniec miesiąca firma uruchomi App World.

Aby moc korzystać z App World konieczne jest posiadanie jednego z następujących urządzeń BlackBerry następujących serii - Bold 9000, Storm, Pearl and Pearl Flip, Curve 8300, Curve 8900 oraz 8800. Użytkownicy będą musieli posiadać także konto w serwisie PayPal, by móc dokonywać płatności.

Ceny aplikacji będą znacznie wyższe niż w sklepie Apple - w App Store najtańsze programy dostępne są już za 99 centów, tymczasem w App Center ceny zaczynać się będą od 2,99 dolarów. Najdroższe mają kosztować nawet 999,99 dolarów - podaje NewsFactor.

Specjaliści nie mają wątpliwości, że RIM robi krok w dobrym kierunku. Firma zauważyła, że firmy, które są głównymi użytkownikami BlackBerry także mogą skorzystać na aplikacjach, które samemu można wybrać i zainstalować. Avi Greengart, analityk z Current Analysis, podkreśla, że aplikacje stały się niezwykle ważnym motorem napędowym na rynku smartphone'ów. Dostęp do internetu i obsługa poczty elektronicznej to już za mało.

Michał Chudziński


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

05.03.2009 r.

Cukier pomaga sterować kwantowymi kropkami, 17:51

MSI N260GTX Lightning - karta grafiki z 10-fazowym układem zasilania PWM, 17:47


Nowsze

06.03.2009 r.

Fotokody już niedługo, 9:24

Komputery Mac ciągle najdroższe, 13:43


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 1.84 | SQL: 23 | Uptime: 504 days, 1:01 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl