heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Wtorek 5 marca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Środa, 22 października 2008, 14:39

SDJ 11/2008 - E- Commerce

Listopadowy Software Developer's Journal już w sprzedaży, a w nim...

SDJ 11/2008 - E- Commerce
Jericho HTML
David de Rosier
David opisuje Jericho jako prostą, lekką i darmową bibliotekę użyteczną dla wszystkich programistów Java przetwarzających bądź generujących kod HTML. Jericho dostarcza klasy umożliwiające analizę i przekształcanie istniejących dokumentów HTML bądź też generowanie nowych. Wszystko z użyciem minimalnego nakładu pracy ze strony programisty.

Sklep internetowy w PHP i SQLite
Grzegorz Hibner
Zdaniem Grzegorza gotowych rozwiązań na rynku e-commerce są setki. Znajdziemy gotowe skrypty o funkcjonalności systemów aukcyjnych, sklepów internetowych oraz systemów barterowych. To najczęściej sprawdzone i tanie rozwiązania, regularnie aktualizowane – dlatego skorzystanie z nich najczęściej bywa bardzo kuszące. Jednak czy zawsze uzasadnione? Najczęściej o wiele lepiej stworzyć własną platformę e-commerce. Nie jest to trudne – nam zajmie to 60 minut.

Wydajny, elastyczny i przyjazny CMS
Krystian Rajski
Krystian napisał że Textpattern nie jest tak popularny jak np. Joomla. Nie posiada tak rozbudowanej listy plugin'ów i dodatków. Mniej znany, nie oznacza jednak gorszy czy też mniej wydajny. Stanowi ciekawą alternatywę i chociażby tylko ze względu na to warto poszerzyć horyzonty i przyjrzeć się rozwiązaniu bliżej. Niniejszy artykuł pełni rolę wprowadzenia.

Opensource-owe platformy blogowe
Lech Albrzykowski
Lech opisuje jak w przeciągu ostatnich lat blogi internetowe zjednały sobie wielką popularność wśród użytkowników internetu. Przestały być tylko i wyłącznie formą pamiętników a stały się miejscem wymiany zdań pomiędzy różnymi środowiskami jak choćby programistów.

SAP GUI Scripting API
Roman Gryzowski
Roman opisuje że SAP GUI Scripting API to interfejs pozwalający na emulowanie każdej czynności jaką może wykonać użytkownik w środowisku SAP GUI. Dzięki jego użyciu można zautomatyzować czynności powtarzalne, ale również uzyskać dostęp do SAP GUI z poziomu innych aplikacji, np. Windows Scripting Host.

IBM Rational Data Architect – pierwsze kroki
Szymon Gruszewski
Wyobraźmy sobie sytuację, w której musimy stworzyć oprogramowanie dla biblioteki. Chcąc wywiązać się z zadania musimy zaprojektować system, który będzie spełniał wymagania stawiane przez naszego zleceniodawcę. Z pomocą przychodzi nam Rational Data Architect, który jest narzędziem służącym do tworzenia zarówno prostych, jak i bardzo złożonych modeli bazodanowych.

Bezpieczne partycjonowanie – systemy wielordzeniowe QNX
Romain Saha , Kerry Johnson
Autorzy opisują że w dzisiejszych czasach praktycznie każdy wbudowany system podłączony jest fizycznie lub bezprzewodowo to świata zewnętrznego. Taka łączność sieciowa pozwala użytkownikom zdalne monitorowanie i sterowanie oraz pozwala systemom pobierać nowe oprogramowanie i treści wtedy, kiedy jest to konieczne.

Joomla 1.5 – nowości
Stefan Wajda
Nowe wydanie Joomla! zapewnia użytkownikom i projektantom wygodny i łatwy w użyciu szkielet publikacji treści w witrynach internetowych wszelkiego typu. Stworzenie doskonałej witryny ze wszystkimi funkcjami, jakie sobie wymarzysz, może wymagać czasu i zaangażowania. Ale ze społecznością Joomla!, wsparciem projektantów oraz dzięki licznym rozszerzeniom tworzonym dla Joomla! 1.5, jest to jak najbardziej możliwe. Możesz również tworzyć własne rozszerzenia i udostępniać je ku uciesze całej społeczności.

Spring 2 Schema - własne przestrzenie nazw w Spring 2.x
Henryk Konsek
Osoby intensywnie wykorzystujące Springa w swoich aplikacjach często narzekają na ogrom konfiguracji XML koniecznej do utworzenia aplikacji o większym stopniu zaawansowania. Autorzy Spring Framework pisząc o dobrym oprogramowaniu promują zasadę DRY (Don't Repeat Yourself) – wyraźnie widać to w mechanizmie rozszerzania konfiguracji XML kontenera Springa. Ten artykuł wprowadzi Cię szybko w podstawowe techniki tworzenia własnych przestrzeni nazw XML Schema dla plików konfiguracyjnych Spring IOC.

LinkLift – koniec z reklamą kontekstową
Krzysztof Trynkiewicz
W internecie królują systemy reklamy kontekstowej. W oparciu o treść witryny, wyświetlane są odpowiednie reklamy z takich serwisów jak Google AdSense, czy AdKontekst Wirtualnej Polski. Zarobki z takich reklam są jednak stosunkowo niewielkie, stąd istnieje zapotrzebowanie na inne formy reklamy. Gwarantowany zarobek oferuje nowy wchodzący do Polski LinkLift.

Plugin – wielokrotne wykorzystanie sprawdzonych narzędzi
Piotr Plenik
Tworzenie aplikacji, składa się zarówno z tych bardziej twórczych, jak i bardziej odtwórczych prac. Mimo wszelkich naszych starań tworzenia wedle zasady DRY (z ang. DRY – Don't Repeat Yourself), zdarza się, że dla tej samej funkcjonalności powielamy i dostosowujemy ten sam kod na wielu różnych elementach aplikacji lub pomiędzy różnymi aplikacjami. Na początek zaprezentuję najczęściej wykorzystywane pluginy w Symfony, których jest w chwili obecnej ponad 200. Następnie stworzymy prosty dodatek do wysyłania maila w symfony bez dodatkowego nakładu naszej pracy.

Programowanie gier dla Symbian OS - budujemy grę!
Rafał Kocisz
W poprzednim, pierwszym odcinku z serii „Programowanie gier dla Symbian OS” Czytelnicy mieli okazję przebrnąć przez gąszcz stosunkowo zawiłych i miejscami mało interesujących szczegółów dotyczących programowania aplikacji pod Symbiana. W rezultacie powstał prosty szkielet gry pod wspomniany system. W niniejszej części cyklu zajmiemy się tematem znacznie ciekawszym – odejdziemy (chwilowo) od niskopoziomowych zagadnień systemowych i zrobimy to co Tygrysy lubią najbardziej – zbudujemy grę!

Wywiad z Bartoszem Stebnickim - dyrektorem generalnym firmy WMc

Materiały na CD:
Adobe Acrobad 9 Pro wersja 30 dniowa; wideotutorial o Acrobat 9

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

22.10.2008 r.

Yahoo! zapowiada zwolnienia, 13:02

Czy położenie hotelu jest najważniejsze?, 12:58


Nowsze

22.10.2008 r.

Panasonic chce wprowadzić ogniwa paliwowe w 2012 r., 14:42

Microsoft największym "hakerem" w Chinach, 14:44


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 0.73 | SQL: 15 | Uptime: 255 days, 17:13 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl