heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Sobota 13 kwietnia 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Środa, 21 maja 2008, 20:25

Creative Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty

Firma Creative przedstawiła dziś karty dźwiękowe Sound Blaster® X-Fi® Titanium Fatal1ty Professional Series i Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Champion Series, które zapewniają najwyższą jakość dźwięku w grach w systemie Windows XP i Vista na komputerach PC ze złączem PCI Express. Wysoka jakość dźwięku obu kart jest potwierdzona posiadanym certyfikatem THX.

Zainstalowana na karcie nowa wersja procesora X-Fi dla magistrali PCI Express nie obciąża procesora komputera i przyśpiesza działanie Direct X, OpenAL i EAX 5.0, zapewniając najwyższą, kinową jakość dźwięku w grach.

Creative dostarczy najlepszym na świecie zawodowym graczom PC, startującym w konkursie Championship Gaming Series (CGS), karty Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Professional Series - jako oficjalne karty dźwiękowe CGS, jedynej w świecie profesjonalnej ligi gier komputerowych.

Dźwięk to bardzo ważny element w zawodowym graniu, gdzie każda przewaga może stanowić o różnicy pomiędzy wygraną a przegraną. Karty dźwiękowe Sound Blaster X-Fi Fatal1ty zdecydowanie zwiększają możliwości każdego komputera przeznaczonego do zawodowego grania, pozwalając nam usłyszeć to, czego nie możemy zobaczyć, pomagając nam grać na najwyższym poziomie.” - powiedział Johnathan “Fatal1ty” Wendel, legendarny mistrz świata w grach komputerowych i specjalny analityk rozgrywek CGS.

Od mojego peceta wymagam najwyższej wydajności, dlatego nie zgodzę się na żadną kartę słabszą od Sound Blaster X-Fi. Daje mi ogromną przewagę: pozwala usłyszeć przeciwnika zanim mnie zobaczy i wykończyć go, zanim zorientuje się, co jest grane.” - powiedział Yazan “Clown” Ammari, członek drużyny CGS San Francisco Optx, grającej w Counter-Strike Source.

Modele PCI Express naszych kart dźwiękowych Sound Blaster X-Fi przygotowaliśmy z uwzględnieniem uwag użytkowników.” - powiedział Steve Erickson, wiceprezes i dyrektor generalny pionu audio i VLSI w firmie Creative. „Zmieniliśmy architekturę procesora X-Fi tak, by zwiększyć jego wydajność i zrealizować najlepszy dźwięk dostępny dziś na komputerach PC. Gdy tylko go usłyszysz, zrozumiesz dlaczego warto mieć tę kartę w wersji PCI Express. Dodaliśmy również funkcję kodowania Dolby Digital, umożliwiającą granie poprzez zestaw kina domowego. Opracowaliśmy zupełnie nowy, innowacyjnie skonstruowany panel I/O, który zmieści się zarówno w zatoce 3 ½” jak i 5 ¼”. Ponadto, karty Sound Blaster Titanium są zoptymalizowane pod kątem systemu Windows Vista dzięki kompatybilności z UAA.

PCI Express Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Professional Series posiada enkoder Dolby Digital, umożliwiający podłączenie karty do zestawu kina domowego jednym przewodem. Karta oferuje moc procesora audio X-Fi, zoptymalizowanego do współpracy z magistralą PCI Express, co przekłada się na lepszą akcelerację audio w grach i super-realistyczne efekty EAX 5.0 oraz wielokanałowy dźwięk. Sprzętowo realizowany dźwięk 3D i efekty EAX 5.0 zapewniają niewiarygodny realizm zarówno przez głośniki jak i w słuchawkach, dając efekt nieosiągalny przez żaden układ dźwiękowy wbudowany w płytę główną. Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Professional Series zdecydowanie poprawia również klarowność komunikacji głosowej w grach wieloosobowych, w których tak ważna jest współpraca.

Sound Blaster X-Fi, dzięki doskonałej wierności reprodukcji, obsłudze EAX 5.0 i 128 sprzętowo akcelerowanym instrumentom, to karta, która najlepiej odtworzy bogactwo dźwiękowe Guild Wars. Gracze, którym naprawdę zależy na jakości dźwięku z peceta powinni ją przynajmniej sprawdzić.” - powiedział James Boer, programista audio ArenaNet i autor Game Audio Programming.

Nowa karta dźwiękowa PCI Express Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Champion Series posiada wszystkie funkcje karty Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Professional Series, plus panel wejść i wyjść umożliwiający wygodne podłączanie słuchawek z mikrofonem od przodu. Wszechstronny panel wejść i wyjść można umieścić w zatoce 3 ½” lub 5 ¼”. Panel 3 ½” posiada wejście mikrofonowe i wyjście słuchawkowe. W przypadku montażu w zatoce 5 ¼” , panel rozsuwa się udostępniając wejścia liniowe RCA.

PCI Express Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Professional Series i PCI Express Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Championship Series to pierwsze w świecie sprzętowe akceleratory audio, bezpośrednio współpracujące z magistralą PCI Express, wyposażone w:

– Procesor Creative X-Fi w wersji specjalnie przystosowanej do szybkiej magistrali PCI Express w nowoczesnych komputerach PC.
– Technologię X-Fi Crystalizer® wykorzystującą algorytmy audio do inteligentnego i selektywnego przywracania tonów niskich i wysokich oraz instrumentów i głosów, których brzmienie ucierpiało w procesie kompresji MP3, AAC lub innych.
– Technologię X-Fi CMSS®-3D, która tworzy wirtualny dźwięk przestrzenny w głośnikach stereo i słuchawkach. W grach słychać przeciwników dokładnie tam, gdzie są. Podczas słuchania muzyki technologia ta rozszerza scenę dźwiękową tak, jakby dźwięki dochodziły z glośników a nie słuchawek.
– Obsługę Dolby Digital umożliwiającą realizację dźwięku przestrzennego 5.1 za pośrednictwem zestawu kina domowego.
– Program Creative ALchemy™ przywracający efekty EAX® i dźwięk przestrzenny w grach z dźwiękiem DirectSound uruchamianych w systemie Vista.
– Certyfikat kompatybilności UAA dla maksymalnej kompatybilności z Windows Vista.
– Dedykowaną pamięć audio X-RAM zwiększająca wydajność karty w wybranych grach.
– Certyfikat THX dla dźwięku przestrzennego w filmach.
– Program PowerDVD z dekoderem DTS-ES i Dolby Digital-EX.
– 24-bitową jakość dźwięku przy stosunku sygnału do szumu 109db.
– Obsługę nagrywania w trybie ASIO z opóźnieniami rzędu 1 milisekundy przy minimalnym obciążeniu procesora.


Karty dźwiękowe Sound Blaster® X-Fi® Titanium Fatal1ty Professional Series i Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Champion Series dostępne będą na rynku polskim od czerwca 2008 w cenie 499 PLN i 669 PLN. Objęte będą 2 letnią gwarancja.

Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Champion Series

Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Champion SeriesSound Blaster® X-Fi® Titanium Fatal1ty Professional Series

Sound Blaster® X-Fi® Titanium Fatal1ty Professional SeriesWersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

21.05.2008 r.

SDJ 05/2008 - Programowanie urządzeń mobilnych, 20:12

e-Bay kończy z negatywami, 20:06


Nowsze

22.05.2008 r.

Natura pomoże stworzyć optyczny komputer, 11:06

Przeciwnicy zarządu Yahoo! skupują akcje, 11:10


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 3.52 | SQL: 31 | Uptime: 83 days, 18:55 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl