heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Poniedziałek 24 czerwca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Czwartek, 8 maja 2008, 11:17

Cyfrowe ekrany z dźwiękiem kierunkowym

Digital signage - system prezentacji dowolnej treści za pomocą cyfrowych wyświetlaczy - będzie można wzbogacić o dźwięk kierunkowy. Głośniki firmy Panphonics, które emitują sygnał audio słyszalny tylko w określonym miejscu, zaoferuje firmom specjalizowany dystrybutor technologii teleinformatycznych, spółka Veracomp.

Głośniki Panphonics emitują zogniskowany i kierunkowy strumień dźwięków. Oznacza to, że sygnał audio słyszalny jest tylko przez osoby znajdujące się w ściśle określonym miejscu. Dla pozostałych odbiorców, nawet jeśli znajdują w pobliżu głośników kierunkowych, żadne komunikaty już nie dochodzą.

Taką kontrolę nad dźwiękiem umożliwia opatentowana przez Panphonics technologia płaskich fal dźwiękowych (Plane Wave technology) oraz zastosowanie na głośnikach specjalnej, cienkiej i elastycznej folii - elektromechanicznej warstwy EMFi (ElectroMechanical Film).

W skład oferty Panphonics w Veracomp wchodzą głośniki z rodziny Sound Sign, Sound Shower i Privacy Solution. Pierwsza grupa stanowi rozwiązanie ściśle współpracujące z cyfrowymi ekranami systemów digital signage. Umożliwia dostosowanie zmieniających się multimedialnych treści do dźwięku i udostępnienie go, bez straty jakości, na odległość nawet do 20 metrów tylko wybranej grupie zainteresowanych przekazem przechodniów. Tworzą je kompletne zestawy lekkich i łatwych w instalacji (uchwyty montażowe w systemie VESA) głośników kierunkowych wraz ze wzmacniaczami, zasilaczami i automatyczną regulacją głośności.

Dwie pozostałe kategorie głośników mogą funkcjonować samodzielnie, bez nośników wizualnych. Panphonics Sound Shower tworzy dźwiękowy hot spot, emitując równocześnie różne sygnały audio dla wielu odbiorców. Do siedzących nawet blisko siebie słuchaczy dochodzą różne dźwięki wzajemnie się nie zakłócające i nie nakładając na siebie. Wraz z głośnikami dostarczane są wzmacniacze i pakiet instalacyjny. Podobną funkcjonalnością charakteryzują się głośniki Privacy Solution, a jedyna różnica polega na rozdzielności wzmacniacza i głośnika, co pozwala umieścić system regulacji w dowolnym miejscu .

Powszechnie wiadomo, że przekaz wideo wzbogacony o dźwięk jest znacznie skuteczniejszy niż emisja tych sygnałów oddzielnie. Wzbogacenie elastycznej i wszechstronnej technologii dystrybucji dowolnych multimedialnych treści - digital signage - o głośniki kierunkowe, sprawi, że firmy będą jeszcze bliżej klientów,” - powiedział Michał Rędziak, menadżer ds. systemów digital signage w Veracomp. „W zgiełku i kakofonii współczesnych wewnętrznych i zewnętrznych przestrzeni publicznych, możliwe będzie dotarcie z precyzyjnym przekazem audiowizualnym do ściśle określonej grupy odbiorców. Co więcej już niedługo będziemy mogli dokładnie zmierzyć efekt naszych starań o przyciągnięcie uwagi klientów”.

Głośniki wszystkich trzech kategorii dostępne są w różnych rozmiarach, począwszy od 600 x 200 mm, przez 3000 x 200 mm (długość x wysokość) na dowolnych, robionych na zamówienie formatach skończywszy. Ich kolory są standardowe: czarne, białe, szare, lub inne, tworzone na zamówienie. Ceny głośników uzależnione są m.in. od ich wymiarów. Przykładowo sugerowana cena detaliczna netto głośników Panphonics z rodziny Sound Shower o wymiarach 600 x 600 mm wynosi 522 euro, a 1000 x 200 mm - 483 euro.

Galeria


Panphonics Digital signage
Panphonics Digital signage
Panphonics Digital signage
Panphonics Digital signage

Panphonics Digital signageDigital signage to sieć cyfrowych ekranów centralnie i zdalnie zarządzanych. Można za ich pomocą rozpowszechniać jednocześnie treści promocyjne, informacyjne i rozrywkowe by przykuć uwagę klientów. W Veracomp dostępne są wszystkie niezbędne elementy systemu digital signage. Należą do nich ekrany LCD (wielkoformatowe monitory LCD typu public display firmy NEC i SHARP oraz monitory LCD firmy MAG) lub projektory (Optoma, SHARP), dedykowane do digital signage odtwarzacze i serwery treści wraz z oprogramowaniem do zarządzania treścią (Cayin Technology), niezbędne akcesoria (jak np. splittery, przełączniki i matriksy ATEN), systemy montażowe (Edbak, Ergotron) oraz urządzenia do przetwarzania i dystrybucji przekazów multimedialnych (Kramer Electronics).

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

07.05.2008 r.

AMD czeka podział?, 15:21

JVC: Pierwszy superwyświetlacz, 15:20


Nowsze

08.05.2008 r.

SD HC i Micro SD CH firmy EMTEC, 11:22

Lista najbardziej charakterystycznych szkodliwych programów w kwietniu 2008, 11:24


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 2.66 | SQL: 13 | Uptime: 139 days, 13:15 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl