heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Piątek 28 stycznia 2022 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Środa, 29 maja 2013, 18:33

Nowe dyktafony cyfrowe Sony

Sony zaprezentowało dwa modele zaawansowanych dyktafonów cyfrowych, które nagrają każdy dźwięk z próby zespołu i każde słowo z posiedzenia zarządu w jakości wyższej niż CD.

Dyktafony ICD-SX1000 i ICD-SX733 są smukłe i lekkie. Z łatwością mieszczą się w kieszeni i torebce, a w razie potrzeby pozwalają błyskawicznie rozpocząć nagrywanie.

W obu modelach zastosowano nowy, 3-torowy mikrofon S-Microphone, który wyróżnia się nieprzeciętną precyzją przy rejestracji muzyki, wypowiedzi i notatek głosowych. W trybie „stereo”, przeznaczonym dla zespołów muzycznych i kompozytorów, nagrania głosów i instrumentów cechują się zrównoważonym brzmieniem i wysoką wiernością. Po włączeniu trybu „zoom” mikrofon zarejestruje natomiast wypowiedzi osób znajdujących się w większej odległości — nawet na drugim końcu pomieszczenia.

ICD-SX1000

ICD-SX1000Najbardziej zaawansowany model ICD-SX1000 pozwala na zapis dźwięku w wysokiej rozdzielczości 96,1 kHz/24 bity, co w praktyce oznacza wyjątkową czystość nagrywanych partii instrumentalnych i wokalnych, również solowych.

Model SX1000 jest ponadto wyposażony w cyfrowy wzmacniacz Sony S-Master, zdolny do reprodukcji najsubtelniejszych niuansów brzmieniowych. Technologia S-Master, opracowana pierwotnie przez Sony na potrzeby sprzętu hi-fi i zestawów kina domowego, została obecnie zaadaptowana do urządzeń mobilnych. Jej zalety to mniejsze zniekształcenia cyfrowe i szczegółowe brzmienie o studyjnej jakości.

Oba modele pozwalają na użycie ośmiu trybów „wyboru sceny”, dostosowujących parametry nagrania do warunków pracy urządzenia. Tryb „Muzyka” gwarantuje szeroką, zrównoważoną charakterystykę częstotliwościową i dobrą słyszalność każdego instrumentu. W trybach „Notatka dźwiękowa”, „Spotkanie” i „Wywiad” dyktafon poprawia słyszalność mowy i eliminuje drażniące stuki i dudnienia.

16 GB wewnętrznej pamięci (ICD-SX1000) wystarczyłoby na dokonanie nieprzerwanego nagrania trwającego niemal tydzień (159 godzin, format MP3, 192 kb/s). Czas nagrywania można wydłużyć, wkładając kartę pamięci microSD lub Memory Stick Micro (M2). Zapas energii na długie sesje zapewnia wewnętrzny akumulator litowy, dzięki któremu dyktafon może pracować bez ładowania nawet przez 19 godzin (format Linear PCM 44,1 kHz, 16 bitów).

ICD-SX733

ICD-SX733Oba urządzenia sprawdzą się w roli odtwarzaczy muzycznych obsługujących formaty MP3, AAC, WMA i WAV. Przesłane utwory można słuchać przez dostarczone słuchawki stereo lub przez wbudowany głośnik.

Dyktafony są dostarczane z oprogramowaniem Sound Organiser (tylko na komputery PC), które upraszcza przesyłanie i edycję plików, zarządzanie nimi i kopiowanie nagrań na nośniki CD.

Nowe dyktafony cyfrowe Sony ICD-SX1000 i ICD-SX733 właśnie trafiły do sprzedaży.

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

24.05.2013 r.

FTC rozpoczyna kolejne śledztwo w sprawie praktyk biznesowych Google, 13:38

10 calowy tablet od Kruger&Matz , 13:34


Nowsze

29.05.2013 r.

Twórca MySQL przeciwko swojemu produktowi, 18:36

04.06.2013 r.

Pierwsza porno aplikacja dla Google Glass zablokowana, 18:22


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2022 | Prywatność | Load: 2.35 | SQL: 18 | Uptime: 66 days, 13:31 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl