Sobota, 5 marca 2005, 18:57
Nowa generacja kluczy zabezpieczających...
Na polskim rynku pojawiła się kolejna generacja kluczy zabezpieczających oprogramowanie HASP HL. Dostępnych jest ich kilka modeli: HHL Basic, HHL Pro z pamięcią 112 bajtów, HHL Maxi z pamięcią 4 KB, klucze z zegarem czasu rzeczywistego HHL Time oraz klucze sieciowe HHL Net.W nowym kluczu wzmocniono mechanizmy zabezpieczające, wprowadzając algorytmy szyfrowania realizowane sprzętowo i bazujące na standardzie AES z 128-bitowym kluczem.
W urządzeniach zastosowano nową technologię Protect Once - Deliver Many, która pozwala na oddzielenie procesu zabezpieczania od tworzenia licencji w kluczu. Nie ingerując w zabezpieczenia, można w aplikacji stworzyć modele dystrybucji bazujące na licencjach czasowych, licznikowych lub sieciowych.
Dzięki technologii RUS (Remote Update System) zdalnie zaktualizujemy pamięć klucza znajdującego się u klienta końcowego. Aktualizacje podpisywane są cyfrowo z wykorzystaniem algorytmu RSA.
Dostępne są dwie metody zabezpieczania aplikacji. Metoda "na kopertę" (ang. Envelope) pozwala zintegrować aplikację z kluczem bez ingerencji w kod źródłowy. Prosty program obrabia pliki EXE i DLL, automatycznie wstawiając odwołania do klucza oraz szyfrując pliki. Zastosowanie mechanizmów antydebugujących oraz antyrewersyjnych dodatkowo zwiększa ochronę aplikacji. Inną metodą jest zastosowanie odwołań z bibliotek API. Nowością w stosunku do poprzednich wersji jest możliwość wykorzystania API w środowiskach Java. Nowe narzędzie HHL ToolBox ułatwia korzystanie z bibliotek API, pozwalając na automatyczne generowanie wywołań funkcji dostępnych dla określonego klucza.
Klucz HASP HL jest wieloplatformowy i może być wykorzystany w systemach Windows, Linux i Mac OS.
Źródło: chip.pl
Wersja do druku
Podobne tematy
TajMahal: nowa niespotykana platforma cyberszpiegowska
, 15.04.2019 r.
Nowa wersja trojana Faketoken dla Androida atakuje użytkowników aplikacji taksówkowych i umożliwiających dzielenie kosztów przejazdów
, 19.09.2017 r.
Niemal 80% użytkowników portali społecznościowych rozważa zrezygnowanie z nich
, 24.02.2017 r.
Nowa odmiana ransomwaru Locky w natarciu
, 20.12.2016 r.
Koniec licencjonowania Windows 7 i Windows 8
, 07.11.2016 r.Starsze
AMD64 vs INTEL 64, 18:15
Mobilny Intel, 15:05
Nowsze
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?
Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 3.14 | SQL: 13 | Uptime: 546 days, 20:47 h:m |
Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl