heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Poniedziałek 20 maja 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Niedziela, 30 marca 2008, 16:23

Creative idzie na wojnę z ASUS

Po latach stagnacji na rynku kart dźwiękowych zaczyna robić się ciekawie: lider Creative poczuł się na tyle zagrożony przez ASUS, że wytoczył przeciw niemu pierwsze działa.

W liście rozesłanym do dziennikarzy Creative przekonuje, że ASUS wprowadza w błąd klientów podając informacje o kompatybilności kart Xonar D2 oraz D2X ze standardem EAX 3,4 oraz 5.

Według danych podanych przez Creative, sterowniki przygotowane przez ASUS fałszywie deklarują oprogramowaniu zgodność z wymienionymi wyżej formatami, przez co „setki gier nie są w stanie zaprezentować efektów dźwiękowych”.

ASUS odpowiada, że zastosowane przez niego rozwiązanie, aczkolwiek rzeczywiście nie w pełni zgodne z formatami Creative, umożliwia korzystanie z EAX 3,4 i 5 pod Windows Vista i XP, co – pamiętając o problemach Creative z dostarczeniem odpowiednich sterowników dla Visty – jest dość agresywnym kontratakiem.

Użytkownicy rozważają aktualnie wymianę kart dźwiękowych na zgodne z mediami HD. Po raz pierwszy od długiego czasu, Creative ma poważnego konkurenta, który może poważnie uszczuplić rynkowe udziały lidera.

Michał Tomaszkiewicz


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

30.03.2008 r.

OOXML: Nieobecni głosują „za”, 9:43

29.03.2008 r.

Windows wygryzie Linuksa z Atoma?, 17:12


Nowsze

30.03.2008 r.

Wyszukiwanie z telefonu u progu boomu, 16:23

Atom żyłą złota dla Intela?, 16:24


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 2.35 | SQL: 18 | Uptime: 495 days, 9:42 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl