heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Czwartek 29 lutego 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Środa, 2 stycznia 2008, 15:52

Polsat wykorzysta VoIP w komórkach?

Mimo opóźniania startu – debiut wyznaczony był na jesień ubiegłego roku - wirtualny operator Polsatu może wnieść na rynek kilka znaczących niespodzianek.

Polsat podchodzi do sprawy bardzo ambitnie – wdrożył już między innymi własną platformę rozliczeń usług telekomunikacyjnych. Od strony technicznej wszystko ma być już gotowe, aktualnie trwają pracę nad połączeniem sieci z sieciami innych operatorów. Po podpisaniu umów o rozliczeniach tranzytu ruszą testy.

Halo Polsat korzystać będzie z infrastruktury Polskiej Telefonii Cyfrowej, operatora Ery, będzie jednak dysponował dużą niezależnością w budowaniu oferty. Wiadomo, że usługi będą sprzedawane zarówno w wersji pre-paid, jak i post-paid. Jedną z możliwych innowacji jest korzystanie z sieci hotspotów – telefon automatycznie przełączałaby się na VoIP w wypadku wykrycia takie możliwości.

Gdyby te informacje się potwierdziły, mielibyśmy do czynienia z rewolucją. Halo Polsat mógłby wtedy szybko zająć silną pozycję na rynku telefonii komórkowej" – mówi Magdy Borowik, analityk rynku telekomunikacyjnego w IDC Polska - „Dziś mamy rynek oligopoliczny, na którym działa trzech dużych operatorów, kilka maleńkich sieci wirtualnych i Play. Ta sytuacja musi się zmienić, bo dojrzałe rynki są bardziej konkurencyjne. Myślę, że wejście Polsatu będzie istotnym krokiem do przebudowy polskiego rynku”.

Michał Tomaszkiewicz


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

02.01.2008 r.

HP już z AMD, 14:21

Asfalt dostarcza energii, 14:19


Nowsze

02.01.2008 r.

Spada popyt na płyty audio CD, 19:30

PowerColor Radeon HD 3850 na AGP, 19:35


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 2.25 | SQL: 15 | Uptime: 39 days, 15:32 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl