heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Poniedziałek 20 maja 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Wtorek, 11 grudnia 2007, 17:30

Office Live Workspaces w wersji beta

Microsoft zaoferował publiczną wersję beta usługi Office Live Workspaces. Umożliwia ona użytkownikom MS Office’a dzielenie się dokumentami i przechowywanie ich kopii zapasowych. Office Live Workspace łączy się bezpośrednio z pakietem biurowym Microsoftu, ułatwiając dostęp do plików Worda i Excela.

Oprogramowania nie można obecnie po prostu pobrać z Sieci. Jest ono wysyłane tym użytkownikom z USA, którzy wcześniej wyrazili chęć jego przetestowania. Jednak w każdej chwili można zapisać się i otrzymać własną kopię.

W tej chwili usługa umożliwia, oprócz wymiany plików, synchronizowanie kalendarza i listy kontaktów na wielu pecetach. Każdy z użytkowników otrzymuje 500 megabajtów miejsca na swoje dokumenty.

Aby skorzystać z Office Live Workspace, konieczne jest posiadanie odpowiedniego oprogramowania oraz MS Office’a XP, 2003 lub 2007 i przeglądarki nie starszej niż Internet Explorer 6 lub Firefox 2.0.

Microsoft ma nadzieję, że udostępni swoją usługę na początku przyszłego roku, a narodowe wersje językowe pojawią się do końca roku 2008.

Coraz więcej firm oferuje podobne usługi, ale z pewnością najbardziej znaną z nich jest Google Docs. Przygotowanie przez Microsoft Office Live Workspace jest, przynajmniej w części, odpowiedzią na działania Google'a. Oczywiście obecnie pozycji pakietu MS Office nic nie jest w stanie zagrozić, jednak w perspektywie kilku lat sytuacja może się zmienić i koncern Gatesa woli być na to przygotowany.

Mariusz Błoński


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

11.12.2007 r.

Nokia E90 Communicator Limited Edition z aplikacją giełdową mInwestor Bankier.pl, 17:29

Samooczyszczający się materiał, 14:02


Nowsze

11.12.2007 r.

Ewolucja przyspieszyła, 17:32

12.12.2007 r.

ASUS P5N-T Deluxe z potrójnym SLI, 9:17


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 2.04 | SQL: 19 | Uptime: 495 days, 8:37 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl