heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Piątek 21 czerwca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Piątek, 2 listopada 2007, 09:25

Garmin walczy z TomTomem o Tele Atlas

2,3 mld dolarów gotów jest zapłacić największy na świecie producent urządzeń do nawigacji satelitarnej Garmin za drugiego co do wielkości producenta map – Tele Atlas.

Największy dostawca map, Navteq, został przejęty miesiąc temu przez Nokię za 5,4 mld dolarów. Zainteresowanie Tele Atlasem wyraził już TomTom, który jest drugim co do wielkości producentem urządzeń nawigacyjnych na świecie – Tele Atlas wyraził już nawet wstepną zgodę na zaoferowane przez producenta warunki.

Garmin został zmuszony do przebicia oferty TomToma, by nie zostać postawionym w sytuacji uzależnienia od map dostarczanych przez bezpośrednich konkurentów. Pozycja rynkowa Garmina mogłaby być łatwo zniszczona przez opóźnienia w przekazywaniu informacji czy odmowy sprzedawania najbardziej aktualnych map.

Zarząd Tele Atlasa poinformował, że zapozna się z propozycją Garmina i skontaktuje się z oferującym w przeciągu siedmiu dni. Giełda spodziewa się wojny i licytacji między Garminem i TomTomem – walory Tele Atlasu podrożały i producent map jest aktualnie wyceniany przez rynek drożej, niż chce zapłacić Garmin.

Michał Tomaszkiewicz


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

01.11.2007 r.

Podglądanie komórek, 17:18

Lenovo kończy z IBM, 17:16


Nowsze

02.11.2007 r.

45 nm AMD w Chartered?, 10:17

Najpopularniejsze wirusy października 2007, 13:04


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 3.66 | SQL: 19 | Uptime: 1 day, 7:49 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl