heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Poniedziałek 24 czerwca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Wtorek, 18 września 2007, 19:53

Blokowanie reklam nielegalne?

Rosnąca popularność narzędzi do blokowania reklam budzi spekulacje o zbliżających się pozwach sądowych przeciwko producentom takiego oprogramowania.

Interactive Advertising Bureau, reprezentujące interesy sieciowych reklamodawców, oficjalnie nie planuje w tej chwili wkroczenia na drogę prawną. Przedstawiciele IAB chcą znaleźć "pokojowy" sposób na porozumienie się z użytkownikami i producentami blokującego reklamy oprogramowania.

Wiele serwisów - między innymi MySpace czy LiveJournal - umieszcza w regulaminie zapisy zabraniające użytkownikom korzystania z narzędzi blokujących reklamy. Złamanie tego zapisu może być teoretycznie wykorzystane do wytoczenia sprawy osobom przeglądającym zasoby witryn i korzystających na przykład z popularnego Adblocka.

Przedstawiciele serwisów utrzymują, że szanują decyzję użytkowników decydujących się na blokowanie reklam - podkreślają jednak, że na razie blokujący stanowią mały odsetek odwiedzających.

Michał Tomaszkiewicz


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

18.09.2007 r.

Odsłonięcie projektu Stadionu Euro 2012, 13:18

IBM zaoferuje darmowy pakiet biurowy, 12:26


Nowsze

18.09.2007 r.

Nanokable - pamięć doskonała?, 19:57

19.09.2007 r.

Palit: Pierwsze płyty główne dla Intela i AMD, 0:05


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


xxx - 18 września 2007, 22:00

jakoś mnie nie dziwi że ludzie blokują reklamy po pierwsze są one irytujące zwłaszcza jak zasłaniają połowę strony. Może niech reklamodawcy przestaną wchodzić użytkownikom sieci w d... ze swoimi idiotycznymi animacjami to ludzie przestaną to blokować. Niech robią co chcą z adblock-a i tak nie zrezygnuję.Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 7.21 | SQL: 13 | Uptime: 3 days, 18:12 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl