heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Poniedziałek 24 czerwca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Środa, 9 sierpnia 2006, 11:30

UOKiK: Dostawcy Internetu hamują handel w sieci

Limity transferu danych TP SA czy UPC Polska szkodzą konsumentom i hamują rozwój handlu w Internecie - wynika z raportu Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Dotarło do niego "Życie Warszawy".

Według niepublikowanego raportu UOKiK, jednym z najważniejszych kryteriów wyboru oferty dostawcy internetu jest szybkość transmisji danych. Tymczasem niektóre z firm narzucają tzw. limit transferu danych. Polega on na tym, że po pobraniu przez abonenta z sieci określonej wielkości danych, np. 7 GB, prędkość transferu z sieci do komputera użytkownika zostaje znacznie obniżona.

"Ograniczenie dotyka przede wszystkim abonentów intensywnie korzystających z multimediów, którym limit może nie wystarczyć. Na przykład regularne słuchanie radia internetowego może doprowadzić do wyczerpania limitu. Można dokupić dodatkowy transfer danych, jednak jest on zazwyczaj niewielki i wiąże się z dodatkowymi kosztami" - napisano w raporcie.

"Jest to zgodne z prawem, jeśli zostało określone w umowie z konsumentem. Niemniej jednak z punktu widzenia interesów konsumentów, jak również rozwoju rynków powiązanych z internetem, np. e-commerce (handel w sieci), praktykę tę oceniam negatywnie" - komentuje dla "ŻW" Cezary Banasiński, prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Jako głównych winowajców wskazuje TP SA czy UPC Polska.

"Mamy na celu zapewnienie i utrzymanie wysokiej jakości usługi świadczonej wszystkim użytkownikom. A osoby, które pobierają bardzo duże ilości danych, to niewielki procent wszystkich użytkowników" - tłumaczy "ŻW" Dorota Zawadzka, rzecznik prasowy UPC.

Jak jest naprawdę? To powinni ocenić sami użytkownicy obu firm.

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

09.08.2006 r.

Nowy odtwarzacz Kingston’a K-PEX 100, 10:23

08.08.2006 r.

Pioneer: kino domowe dla Xbox 360, 17:35


Nowsze

09.08.2006 r.

Połączenie dwóch gigantów - Google oraz MySearch, 11:32

AMD w laptopach Della?, 14:00


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 2.02 | SQL: 22 | Uptime: 139 days, 14:05 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl