heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Wtorek 5 marca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Poniedziałek, 29 maja 2006, 14:55

Kaspersky walczy z cyberterrorystami

Kaspersky Lab, producent oprogramowania służącego do ochrony danych, przystąpił do międzynarodowej organizacji IMPACT, której celem jest zwalczanie cyberterroryzmu.

IMPACT, czyli „International Multilateral Partnership Against Cyber-Terrorism”, to międzynarodowy projekt współpracy sektora publicznego w celu implementacji najbardziej skutecznych metod zwalczania cyberterroryzmu. Kaspersky Lab stał się jednym z kluczowych członków organizacji IMPACT w okresie jej formacji.

Eugene Kaspersky, współwłaściciel firmy Kaspersky Lab oraz szef działu Research and Development, przyjął zaproszenie do członkostwa w International Advisory Board organizacji IMPACT. Funkcja ta stanowi uznanie dla doświadczenia firmy na polu zwalczania działań terrorystycznych w przemyśle informatycznym.

Głównym celem unikatowej inicjatywy malezyjskiej jest skonsolidowanie działań rządów i społeczności IT, podejmowanych w ramach walki z wyłaniającym się zagrożeniem cyberterroryzmu. Jak wszystkie formy terroryzmu, terroryzm cybernetyczny nie uznaje granic ani praw, a uzależnienie globalnej gospodarki od komunikacji elektronicznej oznacza, że zagrożenie cyberterroryzmu jest realne. Kaspersky Lab, uznany lider technologiczny w branży antywirusowej z 17-letnim doświadczeniem w dziedzinie zwalczania złośliwych programów, posiada odpowiednie przygotowanie do aktywnego uczestnictwa w działalności IMPACT i może poczynić znaczący wkład w zapewnienie ochrony przed tym nowym globalnym zagrożeniem” - powiedział Eugene Kaspersky.

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

28.05.2006 r.

Wojskowe pamięci OCZ, 19:51

Canon tylko cyfrowy, 19:50


Nowsze

29.05.2006 r.

Płyta ABIT dla graczy, 14:58

Nieprzyzwoitość sieci 3G, 14:59


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 1.59 | SQL: 13 | Uptime: 255 days, 18:43 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl