heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Czwartek 25 kwietnia 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Poniedziałek, 15 kwietnia 2019, 15:40

Wyciekły dane 1,3 mln studentów i pracowników uczelni w Georgii

Naruszenie danych wykryto w marcu, ale uważa się, że proces rozpoczął się już w grudniu 2018 r. W związku z tym intruz miał mnóstwo czasu na dostęp do bazy danych i przechwycenie wrażliwych informacji. Mogło dojść do wycieku niektórych krytycznych danych, takich jak imiona i nazwiska, adresy, numery systemu ewidencji ludności i daty urodzenia.

W pierwszym incydencie, do którego doszło w 2018 r., informacje dotyczące 8 tys. studentów zostały przypadkowo przesłane pocztą elektroniczną do niewłaściwej osoby. Jednak większą konsternację budzi fakt, że w 2017 r. stan Georgia zobowiązał się do zainwestowania 60 mln USD w szkolenia dotyczące cyberbezpieczeństwa, więc przynajmniej teoretycznie wrażliwe dane powinny mieć tutaj pancerną ochronę.

„Departament Edukacji Stanów Zjednoczonych oraz system publicznych uniwersytetów stanu Georgia (University System of Georgia) zostały powiadomione o zdarzeniu, a z osobami, których dane wyciekły, zostanie nawiązany kontakt – tak szybko, jak to tylko możliwe – w sprawie udostępnienia im usług monitorowania kredytu” – poinformowała uczelnia.

Zespół ds. bezpieczeństwa cybernetycznego w Georgia Tech bada skalę naruszenia i możliwość istnienia innych luk w zabezpieczeniach sieciowych. Nie opublikowano jednak żadnych szczegółów dotyczących aplikacji internetowej odpowiedzialnej za incydent.

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

15.04.2019 r.

Polscy pracownicy odczuwają brak umiejętności IT, 15:35

23.03.2019 r.

20 letni haker nie odpowie za ataki DDoS , 21:13


Nowsze

15.04.2019 r.

Seria włamań do routerów domowych, 15:41

Facebook uderza ponownie - teraz pyta nowych subskrybentów o hasła do ich kont e-mail , 15:41


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 3.54 | SQL: 14 | Uptime: 106 days, 36 min h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl