heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Poniedziałek 8 marca 2021 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Wtorek, 5 maja 2009, 13:01

Wyciekły prywatne adresy polityków

Prywatne adresy Donalda Tuska czy Andrzeja Leppera można znaleźć na stronach Państwowej Komisji Wyborczej - informuje Gazeta.pl za Dziennikiem. Na dane można się natknąć przeglądając sprawozdania finansowe partii.

Wszystkie partie polityczne mają rokrocznie obowiązek składania sprawozdania finansowego. W takich dokumentach znajdują się dane osobowe - prywatny adres oraz numer PESEL - szefów partii, a czasem również jej członków.

Zgodnie z decyzją z 2008 roku, dane te nie powinny być publicznie dostępne. Jednak jak donosi Gazeta.pl za Dziennikiem, te informacje można znaleźć przeglądając sprawozdania finansowe partii na stronie Państwowej Komisji Wyborczej.

Obecnie nie wiadomo, dlaczego dane te nie zostały utajnione oraz kto odpowiada za ich wyciek.

Coraz częstsze wycieki danych...


W Internecie coraz częściej dochodzi do wycieków danych. W lipcu 2008 wyciekły dane z ponad tysiąca CV złożonych w banku Pekao S.A. Co ciekawe, pomimo nagłośnienia sprawy, tydzień po upublicznieniu informacji poszkodowani często wciąż nie byli świadomi tego, co się stało.

Natomiast w kwietniu 2009 roku wyciekły niezabezpieczone dane na stronie internetowej sieci Biedronka. Każdy mógl uzyskać dostęp do danych o ponad 5 tys. nieruchomości i ich właścicielach oraz blisko 6 tys. partnerach Biedronki.

Ostatecznie dostęp do danych został zablokowany przez Biedronkę, a Jeronimo Martins Dystrybucja złożyła oświadczenie, z którego wynika że nie doszło do wycieku danych.

Przemysław Mugeński


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

05.05.2009 r.

Diament jak krzem, 12:57

Korzyści z czystszego metanu, 12:56


Nowsze

05.05.2009 r.

GeIL: Sześciokanałowe zestawy DDR3 12 GB, 18:10

Inno3D E-Save - karty pozwalające zaoszczędzić nawet 60% energii, 18:11


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2021 | Prywatność | Load: 0.67 | SQL: 13 | Uptime: 227 days, 3:18 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl