heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Wtorek 16 lipca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Środa, 31 maja 2017, 23:36

ASUS wprowadza nowe płyty główne oparte na chipsecie X299

Nowa platforma Intel X299 oraz procesory Core z serii X zwiększają wydajność procesora i pamięci do 18 rdzeni i 128 GB czterokanałowej pamięci DDR4. Zapewniają także większą przepustowość dla wielu kart graficznych i dysków NVMe SSD z maksymalnie 44 liniami PCIe przez procesor, a nawet więcej z chipsetu. To niesamowicie wydajna platforma, którą wykorzystaliśmy do tworzenia płyt głównych z serii ASUS Prime, TUF i ROG serii X299.

ROG posiada trzy specjalistyczne modele dostosowane do różnych celów. Rampage VI Extreme zapewnia to, co obiecuje jego nazwa – dzięki precyzyjnemu systemowi chłodzenia cieczą oraz ultraszybkiemu połączeniu sieciowemu. Rampage VI Apex kładzie nacisk na maksymalną wydajność gry i ekstremalne przetaktowanie. Strix X299-E oferuje zaawansowane możliwości tuningu, chłodzenia i personalizacji, których użytkownicy potrzebują dla możliwie najlepszego wykorzystania swoich urządzeń. ROG to coś więcej niż tylko oferowanie wyboru – poświęcamy czas, aby zapewnić coś każdemu: możliwości dla fanów i dostępność dla początkujących.

Modele Prime i TUF są zaprojektowane dla różnych odbiorców. Nowy Prime X299-Deluxe jest przeznaczony dla zaawansowanych konstruktorów, którzy chcą mieć dostęp do wszystkich możliwości, zaś Prime X299-A nie zawiera niektórych dodatków na rzecz prostego, powracającego do podstaw podejścia. Z kolei TUF X299 Mark 1 wyróżnia się spośród podobnych modeli ochronną obudową i zaawansowanymi funkcjami chłodzenia, podczas gdy TUF X299 Mark 2 wyposażono w podstawowe elementy X299 i przeznaczono dla tych, którzy chcą odejść od standardowej formuły. Nowe serie ASUS Prime i TUF X299 wprowadzają świeżość na rynek – w momencie, w którym zbyt wiele płyt głównych oferuje mniej więcej to samo.

Komputery dla graczy zapewniają wyjątkowe możliwości wyrażania własnego stylu, w tym personalizowanie oświetlenia. Diody LED RGB umieszczone na płytach są rozszerzone poprzez złącza do wielu taśm LED RGB, które mogą rozjaśnić całą obudowę. Całe oświetlenie jest częścią systemu Aura Sync, który harmonijnie synchronizuje się z kompatybilnymi kartami graficznymi ROG, urządzeniami peryferyjnymi i monitorami oraz innymi elementami pochodzącymi od naszych partnerów.

Wyposażone w najnowszy system audio, zintegrowany z technologią SupremeFX, nowe płyty główne X299 ROG zapewniają lepszą jakość nagrywania dla osób, które chcą, aby ich głos był wyraźnie słyszalny. Karty graficzne łączą się poprzez wzmocnione SafeSlots, które chronią przed uszkodzeniami przez ciężkie elementy chłodzące procesora graficznego i nieostrożną obsługę.

Technologia Intel VROC łączy się z naszą opcjonalną kartą dodatkową, aby umożliwić niewiarygodnym macierzom RAID M.2, złożonym z zestawu napędów równoległych, bezpośrednie połączenie z procesorem. Można osiągnąć zapierające dech w piersi prędkości z wystarczającą wydajnością, by grać w każdą grę. Dostępne są wszystkie najnowsze I/O, w tym USB 3.1 Gen2 z portami typu C i wewnętrznymi złączami, które przyspieszają prędkość do 10 Gb/s. Wbudowane technologie Wi-Fi i Intel Gigabit to standardowe wyposażenie, do którego można dodać nową pamięć Intel Optane™ jako pamięć podręczną o dużej szybkości.

Płyty główne ROG Rampage VI Extreme, Rampage VI Apex oraz ROG Strix X299-E będą dostępne u wiodących sprzedawców w Polsce począwszy od końca czerwca, przy czym seria STRIX pojawi się jako pierwsza. Płyty główne ASUS Prime X299-Deluxe, Prime X299-A oraz TUF X299 Mark 1 będą dostępne u wiodących sprzedawców w Polsce, począwszy od końca czerwca. Sugerowana cena detaliczna zostanie ogłoszona 26 czerwca 2017 r.

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

11.05.2017 r.

Skąd pochodzą cyberataki na Polskę? , 0:33

Pieniądze albo pliki – jak zapobiec wymuszeniom w internecie?, 0:32


Nowsze

31.05.2017 r.

Historia firmy Kingston, 23:38

Intel chce zintegrować Thunderbolt 3 w swoich procesorach, 23:39


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 1.99 | SQL: 14 | Uptime: 26 days, 3:12 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl